| malddy a întrebat:

Oare exista,, viata"dupa moarte? O parere...nimeni nu are de unde se stie dar voi ce credeti?

9 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Categoric nu..pa.

nony
| nony a răspuns:

Si chiar daca ar exista, ce te face sa crezi ca este mai buna ca asta?

| juniper a răspuns:

Cum sa nu, daca exista sufletele chinuite care au savarsit pacate, numite fantome, bineinteles ca exista.

| MM a răspuns:

Sincer, nu cred ca mai e ceva dupa moarte.Totusi,sper sa ma insel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate exista, poate nu, dar ce importanta are cind, fiind dator s-o traiesti pe asta, pentru cealalta n-ai nici o amintire nu-i totuna? Nu esti ca nou in cealalta? Daca nu stii nimic nu ti se pare ca, de cite ori traiesti, este o singura data?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai asta ceo traim acum este viata.venim din neant, si traim. dupa ce traim murim si daca ar mai fi viata ar fi dupa viata.adormi si te trezesti in cealalta viata.deci viata dupa viata.sincer, mi-ar place... dar ...nu stiu.

| fuckininsomnia a răspuns:

Eu zic ca da. Daca exista Dumnezeu exista si viata dupa moarte.

| MS13 a răspuns:

Termenul de "moarte" este mult spus. Sa ii spunem "reinviere". Inceputul adevaratei vieti, viata vestnica
(poate sa fie "fericirea vestnica" sau "chinul vestnic").
Exista indubitabil viata dupa moarte, la fel cum exista Rai si iad.

| Masenka a răspuns:

Ai citit Vedele si Upanisadele?