| Rizer a întrebat:

Oare exista viata dupa moarte?

Răspuns Câştigător
| albastrel a răspuns:

Eu sincer cred ca da si vreau sa cred totdeauna ca asa este pentru ca acolo ma asteapta persoane foarte dragi mie care au plecat prea devreme... sper ca intr-o zi ma voi putea intalnii cu ele si sa le strang in brate.de aceea DA cred ca exista viata dupa moarte.

18 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Pe bune e o amagire, nimeni nu sa-ntors di vecie sa ne spuna cum e! Nu vedeti pe la biserici an general numai oameni trecuti de o anumita etate sunt constienti de timpul care l-au trait si de timpul care lea mai remas de trait mai ales daca sufera de o boala care nu se mai trateaza, se gandesc sa se angrijeasca fiind ultima sansa.Deci pareria mea este bucurativa de viata pe care o traiti, lasati deoparte ura, dusmaniile, anvrajbirile, iubitiva ca fratii deorece nu se stie niciodata cand vine AIA cu coasa.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Numai Dumnezeu stie happy O sa aflam si noi dar mai tarziuwinking

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Din cate stiu eu se numeste moarte pentru ca nu e viata. Daca mori si mai exista si viata dupa aia, ar trebui sa se numeasca viata de dupa viata. Nu moarte.
De ce nu s-a intors nimeni sa ne spune cam cum e pe acolo? Sa facem impreuna un brainstorming sau o claca si sa stam la povesti. Oare de ce?

| blackcat_3605 a răspuns:

Imi place sa cred ca exista o lume a celor trecuti in eternitate. e prea trist sa mori asa pur si simplu si sa ajungi la 3 m sub pamant sad

| Marry:X a răspuns:

Buna. da, exista viata dupa moartebig grin.chiar am o carte cu o minune care s-a intamplat in anii 1969big grin.si am visat si eu raiul si iadul...raiul o campie minunata cu oameni batrani si tineri. batranii sunt imbracati in haine mai maro, iar tinerii si copiii in haine albe.big grin iadul e un vulcan urias in care sunt chinuiti oamenii, in care dracii se dau sa manance viermi, ramesad le rupe oasele.multa durere. sper ca ti-a placut raspunsul meu.si nu in ultimul rand .in rai fiecare familie are po casuta maro in care stabig grin. ceau...

| Chuck a răspuns:

Nu prea e nimeni in stare sa dea un raspuns. Habar n-are nimeni. Decat pareri si, parerile sunt pareri.

Răspuns utilizator avertizat
| Anca_6788 a răspuns:

Tare as vrea sa fie ..ca altfel mi se pare sec sa mori si..atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Da, exista viata vesnica.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Starea de mort, este cea mai de jos treapta a vieturii.cred ca sunt mai multe trepte. e vorba de moartea trupeasca.sufletului ii e scarba de trupul in care este. cel putin asa spun unii dupa ce au revenit din moarte clinica.nu mai voiau sa intre inapoi fiindca erau liberi acolo.deci cum vreti voi sa vina cineva sa spuna cum e dincolo? dincolo unde, ca nu a apucat nici unul sa rupa cordonul de argint ce leaga sufletul de corp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles, noi suntem trupuri care inchid energie, putere, la ce crezi ca se refera reincarnarea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred ca exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exizta viata dupa moarte deoarece dupa ce ai murit te vei naste din nou. In fiecare zi mor mii sau sute de oameni si in acelasi tim alti se nasc. Si u vei muri si te vei naste din nou dar nu-ti vei da seama ca ai murit si ca te-ai nascut. Asa e viata asa a dorit Dumnezeu sa fie si noi nu ne putem opune

| oooooooo a răspuns:

Uite cum facem:plec eu acum si poate ma intorc maine si iti spun daca exista.

| MonicutZZa a răspuns:

Daca te referi la o viata identica cu aceasta pe care o traim acum nu. Odata ce ai murit s-a pus punct si s-a inchis "cartea" vietii tale pe pamant. Nici reincarnarea nu este ceva in care sa poti crede. Numai paganii cred in asa ceva. Biblia nu mentioneaza ca ar exista asa ceva, ba chiar este impotriva reincarnarii. Am auzit in biserica odata ca cei care cred ca omul se poate reincarna dupa moarte in animale, pasari, etc. sunt niste pacatosi. Insa Biblia si tot ce tine de Dumnezeu si credinta sunt de acord cu viata de dupa moarte care, in functie de faptele noastre (bune sau rele) poate fi petrecuta in Rai sau in Iad - fericire vesnica printre ingeri si alaturi de Dumnezeu, in puritate si bunatate sau suferinte, chinuri si tristete vesnica.

| Cristiano_4083 a răspuns:

Pai ce sa spun sinucidete si o sa vezilaughing

| colette_3263 a răspuns:

ăă... întrebarea poate fi răspunsă tot cu o întrebare... există viaţă pe planeta noastră?

| eryka4god a răspuns:

DA! Cu siguranta ca exista viata dupa moarte! Aceasta ne spune cartea Lui Dumnezeu! Si Dumnezeu nu minte! Deaceea traim aceasta viata pe pamint, pentru a ne pregati o vesnicie dupa moarte, si este foarte important cum traim aici!,, EXISTA DUPA MOARTE O VESNICIE! EXISTA DUPA MOARTE UN NESFIRSIT! Dragii mei ginditi-va foarte serios la acest lucru, pentru ca s-ar putea sa va dati seama dar sa fie prea tirziu! si atunci va fi ingrozitor...Cititi cuvintul Lui Dumnezeu, si va veti convinge singuri...