| MortemAeternum a întrebat:

Omul este facut sa traiasca cu o singura persoana intr-o casatorie toata viata?
Uitati unde se ajunge cand perechea isi inseala partenerul:
http://www.youtube.com/watch?v=qUhLiiRGn3k
http://www.youtube.com/watch?v=ih6W19KTlZo

5 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Ahahahahhahaha

| GusWaters a răspuns:

Al doilea e panarama totala, clip facut sa amuze copchii prepuberi.Primul,insa,e dramatic, si cum nu se poate mai adevarat.Pacat ca a fost luata ideea de o companie din asta ahtiata dupa profit.

Si in viata reala,e de multe ori,ca in primul clip, indiferent cine este inselat, femeia sau barbatul.Aduci bani,mancare acasa,incerci sa iti tii o fata fericita, falsand, si ajungi intr-o zi sa vezi curva/nemernicul cu altul/alta.De aceea,apreciez celibatul,si o sa il urmez. Daca o sa am nevoie,o sa si adopt un copil,ca sa il cresc singur, fara persoane indoeilnice a.k.a orice om de pe lumea asta, in jurul meu.Nu poti avea incredere in creatura asta mizerabila numita om, cu atat mai mult intr-o relatie.Mai ales cand vad pe unii sau unele cum balesc ca retarzii cand vad un corp mai lucrat,sau tate mari,atata falsitate,si atat de mult accent pus pe corp, si placerile lui, imi vine sa imi leg 20 de kile de TNT pe mine,si sa ma duc intr-un loc aglomerat.

Si Tuomas Holopainen a zis-o intr-un cantec ca omenirea e ca un oras ce venereaza carnea si trupul,fara sa se gandeasca putin si la altele. Daca ar fi dupa mine,as da pedeapsa capitala la adulter,pentru ca e de neiertat.

Si, bineinteles, acum or sa vina sodomistii care zic ca e imposibil sa stai cu o femeie sau cu un barbat toata viata.Eu nu-s crestin, da' ii urasc pe libertinistii astia care isi schimba partenerii mai ceva ca pe ciorapi.In mortii ma-tii,se presupune ca il/o iubesti, nu stai doua luni cu el/ea, dupa treci la urmatoru' rand.Nu asa se face-o sa ne transformam incet-incet in animale,numai placere vezi peste tot,si o gramada de retarzi care cred ca placerile carnale si relatiile bazate pe acest principiu e totul! Sincer, le-as pune un bulgare de cianura in sursa de apa, sa scapam de asemenea ilogici si irationali.Casatoria presupune onoare,si pot sa ma duc pana intr-acolo,incat sa numesc casatoria un legamant ''sfant'' intre doi oameni,nu ceva care se rupe dupa cateva zile sau luni,cum a facut curva aia de Kim Kardashian cu petarda aia de la NJ Nets,Kris Humphries,sau cum au facut,acum cativa ani,fii-su lui Tiriac cu una,al carui nume l-am uitat,Maria Marinescu,parca.

Omul,putem spune ca este facut sa iubeasca,si cand treci de la partener la partener,cu nonsalanta,acea atitudine este orice,dar nu manifestare de iubire fata de acel partener, ci doar o atitudine de robot ce cauta doar placere, fara sa se mai ingrijeasca de ce este cu adevarat important.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dramatic primul clip am crezut ca il loveste, al dolea amuzant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Fain de tot!

| HolyS a răspuns:

Cata tristete pe aceea creatura din primul clip, chiar mi-a fost mila de el.