| nenhum a întrebat:

Oracol amuzant cu intrebari--filozofice
Daca Superman este asa de destept, de ce isi ia chilotii peste pantaloni?
De ce nu exista sinonim pentru cuvantul sinonim?
De ce morcovul e mai portocaliu decat o portocala?
Daca politia aresteaza un mim, ii spun ca are dreptul sa nu zica nimic?

7 răspunsuri:
| wales a răspuns:

Să mai și râdem.
Superman poartă acel chilot peste pantalon pentru ai da o formă aerodinamică în timpul zborului și pentru a da bine pe sticlă sau probabil din respect pentru echipa Steaua.
Cu siguranță antonimul este opusul lui.
Depinde de unde îl cumperi, culoarea morcovului poate fi influențată de raft și prețul bineînțeles este influențat tot de raft.
Dacă politia arestează un mim, îi spun că are dreptul să nu zică nimic în sinea lui.

| Malphas a răspuns:

E la modă la Paris.
Există. Identic, similar, asemănător, echivalent, corespunzător, concordant. Ei bine, pe aproape.
Hmm. e furios că nu i s-a dat lui nume de culoare, şi a zis "de ce să nu fiu eu mai al dracu?".
Da, bineînţeles. Codul (sau avertismentul) Miranda (You have the right to remain silent, anything you say blah blah blah) se aplică oricărui infrctor, indiferent de etnie, sex, hobby-uri, ş.a.m.d.

| smashedblackfox a răspuns:

Daca Superman este asa de destept, de ce isi ia chilotii peste pantaloni?-->a uitat de chiloti, nu mai are timp si si ia peste laughing

De ce nu exista sinonim pentru cuvantul sinonim?-->pentru ca sinonimele sunt o mare cacealma

De ce morcovul e mai portocaliu decat o portocala?-->pentru ca portocala este decolorata de soare

Daca politia aresteaza un mim, ii spun ca are dreptul sa nu zica nimic?-->probabil ca ii spune ca are dreptul sa nu mimeze

| Andruşcă a răspuns:

1.Superman e un personaj fictiv creeat de cineva.Nu are rost si nici logica sa stam sa ne gandim ce a fost in capul creatorului cand i-a pus chilotii peste pantaloni.
2. Exista, ti-a zis cineva mai sus care sunt.
3.In primul rand depinde de morcov.In al 2-lea rand portocalele au o culoare mai saracacioasa din cauza chimicalelor cu care sunt tratate.
4.Bineintes.Daca mimul mai are si chef de panarama si incepe sa mimeze se poate trezi si cu niste pumni de la politisti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceste intrebari nu sunt filosofice, sunt doar stupide.

| aneta a răspuns:

laughingchiar ca e ciudat daca ne gandim binelaughinglaughing

| bula2014 a răspuns:

1. Cine zice ca supermen e destept?
2. Dar exista!
3. Habar nu am pentru ca nu vad culorile nu pot verifica daca este adevar acest lucru sad
4.Probabil ca da.