| Helăăău a întrebat:

1. De ce "prescurtare" este un cuvant asa lung?
2. De ce soldatii Kamikaze purtau o casca?
3. De ce se sterilizeaza acele cu care se fac injectiile condamnatilor la moarte?
4. Care este sinonimul cuvantului " sinonim"?
5. De ce nu exista mancare de pisici cu gust de soarece?
6. Daca nimic nu se lipeste de teflon, cum e lipit teflonul de tigaie?
7. De ce balerinele merg mereu pe varfuri? Nu ar fi mai simplu sa angajeze balerine mai inalte?
8. Vreau sa imi cumpar un bumerang nou. Cum pot sa scap de cel vechi?
9. De ce localurile deschise non stop au incuietori?
10. De ce avioanele nu sunt fabricate din acelasi material din care sunt facute cutiile negre?
11. Cum poate avea Donald nepoti daca nu are frati sau surori?
12. Adam avea buric?
13. Daca Superman este asa de destept, de ce isi ia chilotii peste pantaloni?
14. Cand faci fotografii cu Mickey la Disneyland, omul din interiorul lui Mickey zambeste?
15. Cand o masina merge, aerul din interiorul pneului se invarte?
16. Daca o pisica pica mereu in picioare si o bucata de paine cu unt cade mereu pe partea unsa, ce se intampla daca legam o felie de paine unsa cu unt de spatele unei pisici si o aruncam pe fereastra?
17. De ce nu castiga ghicitoarele la 6 din 49?
18. Cum se va numi epoca care va succede epoca contemporana?
19. Daca despre o femeie se spune atunci cand nu este moarta ca este vie, de ce nu face struguri?
20. Cum se traduce "Ziua Pacii" in engleza fara sa sune vulgar un romaneste?
21. Daca de la inot se slabeste, unde gresesc balenele?
22. Daca uleiul de porumb se face din proumb, cum este cu uleiul de corp?
23. Daca lipiciul superglue lipeste intr-adevar orice, de ce nu si interiorul tubului?
24. De ce nu suna ocupat cind gresim numarul?
25. De ce iti trebuie programare la clarvazator?
26. Daca azi sunt zero grade, si maine e de doua ori mai frig, cat de frig va fi maine?
27. Primesti bani inapoi daca taxiul merge cu spatele?
28. De ce morcovii sunt mai portocalii decit portocalele?
29. De ce oamenii te cred pe cuvant cand le spui ca exista 400 milioane de stele pe cer, dar cand le spui ca aceasta banca a fost proaspat vopsita, cred ca glumesti?
30. De ce sucul de lamaie este in mare parte din ingrediente sintetice, pe cand in solutia de spalat vase este zeama de lamaie adevarata?
31. De ce Tarzan nu are barba?
32. Oamenii casatoriti traiesc mai mult, sau doar li se pare?
33. Cu ce viteza se deplaseaza intunericul?
34. Cum se impacheteaza bilutele de polistiren cand vrei sa le trimiti pachet?
35. Exista alt cuvant pentru cuvantul "sinonim"?
36. Cum ar arata scaunele, daca am avea genunchii la spate?
37. De ce femeile nu merg niciodata singure la WC?
38. Un termos vara pastreaza bautura rece, iarna calda. De unde stie termosul cand e vara si cand e iarna?
39. Eschimosii orbi au caini de sanie dresati pentru orbi?
40. Un sofer care lucreaza pe masini de desapezire, cum ajunge dimineata la servici?
41. Daca penisul se micsoreaza la apa rece, de ce nu se mareste la apa calda?
42. De ce pestera nu are nici un peste?
43. Daca o persoana cu mai multe personalitati incearca sa se sinucida, este considerata o situatie de luare de ostatici?
44. Daca faci dragoste cu clona ta, te masturbezi?
45. Ce faci cand vezi ca un animal pe cale de disparitie manaca o planta pe cale de disparitie?
46. O broasca fara carapace este fara locuinta sau dezbracata?
47. Daca politia aresteaza un mim, ii spun ca are dreptul sa nu zica nimic?
48. Daca lumea e o scena, unde sta publicul?
49. De ce morcovul e mai portocaliu decat o portocala?
50. Daca uleilul de masline e facut din masline, uleiul de bebelusi din ce e facut?
51. De ce eutanasia se face cu seringi sterilizate?
52. De ce cand un barbat ii vorbeste unei femei urat, este hartuire sexuala, iar cand o femeie ii vorbeste urat unui barbat este 30.000 lei / minutul?
53. Daca s-a deschis sezonul turistic, de ce nu putem sa ii impuscam?
54. Daca azi sunt 0 grade si maine va fi de 2 ori mai frig, cate grade vor fi?
55. Daca americanii arunca cu orez la nunti, japonezii la nuntile lor arunca cu hot-dog?
56. De ce nu mai exista sinonim pentru cuvantul sinonim?
57. De ce lichidul de vase contine lamaie, cand sucul de lamaie contine chimicale?
58. De ce spalam prosoapele de baie, nu suntem curati cand le folosim?
59. Daca oamenii vad pasarele cand se lovesc la cap, ce vad pasarelele cand se lovesc?

8 răspunsuri:
| WeLoveIceCream a răspuns:

1. ca sa recupereze literele lipsa din cuvintele prescurtate
2. Ca sa moara in siguranta
3. ca sa nu se spuna ca asistenta e de vina
4. sinonimul era o persoana buna si s-a gandit ca daca el nu are pe cineva ca el, sa aiba ceilalti
5. pentru ca atunci soarecii s-ar plictisii traind o viata plictisitoare si lipsita de aventura
6. inainte, cand exista doar teflonul si tigaia, teflonul nu era arogant si pretentios, asa ca a acceptat sa se lipeasca de tigaie
7. ele la inceputul spectacolului par mici si in timpul spectacolului se ridica pe poante pentru a arata spectatorilor ca poti arata asa cum vrei, oricand vrei
8. il iei cu tine la magazin si il lasi acolo.
9. ca sa aiba autoritate in fata usilor culisantelaughing
10. pentru a creste afacerea producatorilor de material de avion, cat si producatorilor de material de cutii negre
11. va avea nepoti pe copii copiilor lui
12. nu
13. pentru a revolutiona lumea modei
14. la inceputul zilei de lucru, da; de la jumatate catre sfarsit, nu/e constient ca, costumul zambeste si pentru el
15. da, dar in sens opuslaughing
16. va cadea tot in picioare, pentru ca pisica e mai grea ca painea cu unt, deci o conduce
17. pentru ca ele ghicesc viitorul altora, nu pe al lor
18. numele va fi ales de roboti, poate va fi ceva cu 3 silabe sau mai putin.
19. poate nu ii plac strugurii
20. ziua pacii = day of peace
21. ele nu prea se misca in apa, doar plutesc
22. se numeste de fapt ulei pentru corp; sau poate fi facut din corp
23. lipeste orice doar in contact cu aerul
24. pentru ca de obicei sunam la oameni plictisiti care asteapta un telefon in orice moment al zilei
25. pentru ca e prea ocupat
26. maine vei fi racit, pentru ca ai iesit afara la 0 grade si vei simti ca totul e de 2 ori mai rece
27. nu, pentru ca tot la destinatie ajungi si tu esti tot in el (platesti bani pentru transport si loc la caldura, nu pentru mersul In fata)
28. pentru ca portocala a fost descoperita de mult, cand era singurul lucru portocaliu de pe planeta. Cand s-a descoperit morcovul, cel care a numit portocala a regretat
29. ei mereu cred ca tu le vrei NUMAI raul
30. producatorii vor mereu sa ne pacaleasca (si solutia de spalat vase nu prea e din lamaie)
31. se rade zilnic cu scoarta de copac
32. atunci cand te plictisesti, timpul trece greu
33. opusul vitezei luminii
34. le poti impacheta in apa
35. ai pus asta si la intrebarea 4
36. la fel, doar ca noi am sta invers
37. dupa ce ies, au nevoie de cineva care sa le spuna cum le stau hainele, in afara de oglinda
38. simte temperatura de afara sau a mainii care il tine
39. nu. Daca tu esti surd inseamna ca si cainele sau pisica ta trebuie sa fie?
40. serviciul lui e mobil
41. nimic nu este in avantaj pe lumea astalaughing
42. se numeste asa pentru ca in antichitate, au fost pesti acolo, iar cand a secat toti s-au mutat in ape
43. nu, pentru ca toate persoanele sunt de acord
44. nu, e o alta persoana
45. dispari
46. ambele
47. poate da, ce stie politia, va crede, poate ca e unul fugit de la inchisoare dupa costum
48. in culise
49. ai pus-o la intrebarea 28
50. din suc de bebelusi
51. gen intrebarea 3
52. viata e plina de surprize si niciodata in avantaj
54.idem intrebarea 26
55.nu, japonezii la nuntile lor mananca hot dog
56. ai pus-o si la intrebarea 4
57. idem intrebarea 30
58. Asta ma intreb mereu cand le vad in masina de spalat. E ca si cum ai spala sapunul sau buretele de baie
59. pasarelele vad oameni sau gandaci. Gandaci pentru ca: noi vedem pasarele = intr-un fel, mancare.gandaci = in alt fel, mancare pentru pasarele

Sper ca te-am ajutat, dar nu cred ca era o dilema pentru tine faza cu intrebarile astealaughing.

| Sabìŋaaa a răspuns:

Amuzante intrebari laughing)))))).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare intrebare are cate un raspuns! Gaseste-l! Eu mi-am raspuns la toate intrebarile! Succes si tie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Pentru ca asa e cuvantul.
2. Tu de ce ai purta o casca?
3. Ai vazut procesul?
4. Identic
5. Ai mancat de stii tu ca nu exista?
6. Cu lipici laughing
7. Asta este o intrebare stupida
8. Il arzi
9. Ca nu sunt usi fara incuietori.
10. Cutiile negre sunt facute dintr-un material foarte greu, iar daca avioanele s-ar fabrica din acelasi material nu ar mai putea zbura.
11. De unde stii?
12. Chiar nu ma intereseaza.
13. Ca sa fie atragator.
14. Doar omul ala poate sti.
15. Da
16. Pisica pica in picioare, e logic.
17. De ce ma intrebi pe mine? De parca as fi eu de vina...
18. Epoca comtemporana-moderna
19. Alta intrebare stupida
20. The day of peace
21. Lol, ele mananca in timp ce inoata.
22. Din tine. Multumit?
23. Super-glue lipeste doar in contact cu aerul.
24. Avem 3 intrebari stupide
25. Avem 4 intrebari stupide.
26. Prognoza e gresita poate...
27. Nu, tot se face consum de carburant
28. Avem 5 intrebari stupide.
29. Avem 6 intrebari stupide.
30. Ca-s prosti, lol
31. Avem 7 intrebari stupide.
32. Li se pare
33. Ca si viteza luminii (intunericul este lipsa de lumina)
34. N-am de unde sa stiu
35. A fost aceeasi intrebare mai sus.
36. Fara spatar
37. Crezi ca merg cu cineva la WC?!
38. Termosul mentine temperatura, lol
39. Lol
40. Da zapada naibii si merge la servici.
41. -
42. Cate intrebari stupide avem?
43. Am ramas in urma cu sirul de intrebari stupide.
44. -
45. Traiasca animalul in pace
46. Moarta.
47. Lol
48. In c*r
49. Nu ti se pare ca repeti intrebarile?
50. Idem 49
51. Idem 50.
52. -
53. Ma ajuti la numaratul intrebarilor stupide?
54. Idem 51.
55. -
56. Idem 54.
57. Idem 56
58. Se imput, lol
59. Asta e ultima intrebare stupida.

Nu stiu de ce am scris atat, probabil de plictiseala.

| PsychoDreamer a răspuns:

Si ce cu astea? nu degeaba sunt intrebari FARA raspunswinking Asta-i functia lor, sa pastreze mistere, cum in poezia aia lui Blaga happy

| alexthebest2000 a răspuns:

Raspunsuri la toate:de stupide ce sunt laughing mi-am pierdut timpul din cauza ta.

| basketdoll a răspuns:

1. Pt ca cuvantul "prescurtare" nu e o prescurtare in sine. E doar o denumire

2. De ce nu?
3. Pentru ca si ei au dreptul la o moarte fara SIDA, sifilis etc. si pentru ca asa e legeawinking
4. asemanator
5. pentru ca pot prinde singure soareci pe cand iepure banuiesc ca nu
6. nu se lipeste nimic prin procese obisnuite, casnice dar prin procese industriale da
7. merg pe varfuri pentru ca asta e farmecul lor
8. il asezi in cosul de gunoi
9. pentru momentele cand vine garda financiara si ele nu au autorizatie sau nu dau chitanta
10. sunt mai multe materiale, nu unul singur si in plus ar costa prea mult si ar fi prea greu avionul.
11. stii tu ca nu are frati sau surori?raised eyebrows
12. nu laughing. Asa si?
13. Pentru ca este si smecher pe deasupra.
14. Neimportant
15. Da, datorita fortei centrifuge.
16. O sa pice pisica in picioare pentru ca e mai grea
17. Pentru ca nu exista ghicitoare
18. Tot "contemporana" pentru cei ce vor trai in ea. Intrebarea este cum va fi evocata epoca noastra peste 1000 ani.
19. Asta e perfect stupida intrebarea.
20. The day of peace" sau daca nu esti un taran poti spune fara sa spune vulgar "Peace Day"
21. Nicaieri. Asa sunt ele.
22. E facut in laborator. Si ce?
23. Lipeste orice in contact cu aerul. In tub nu e aer.
24. Ba suna.
25. Pentru ca nu exista clarvazator.
26. Transformi in grade Fahrenheit.
27. Evident nu.
28. Nu sunt.
29. Pentru ca nu sta nimeni sa numere stelele de pe cer.
30. Nu este din zeama de lamaie adevarata. De unde si pana unde?
31. Ba are.
32. N-are niciun sens.
33. Nu se deplaseaza
34. In punga. Plus ca, de ce ai vrea sa trimiti un pachet cu bilute ce polistiren?
35. vezi 4.
36. invers
37. Ba merg.
38. Pentru ca termosul doar pastreaza constanta temperatura si atat.
39. Da. Asa si?
40. Pe jos.
41. De ce ar face asta? Toata lumea ar fi potenta si ar da faliment fabrica de viagra.
42. De ce lui Costel nu i se vad coastele cand se dezbraca? pentru ca nu ar avea niciun sens.
43. Nu.
44. Nu exista clone.
45. Ii desparti probabil.
46. E doar broasca de balta.
47. Evident. E de datoria lor.
48. Sus in cer.
49. vezi 28
50. vezi 22
51. vezi 3
52. Pentru ca asa a vrut omul contemporan sa fie.
53. Pentru ca atunci cand se deschide sezonul de vanatoare nu se impusca vanatorii intre ei
54. vezi 26
55. Nu.
56. Ba exista.
57...
58. Pai se pare ca nu.
59. Oamenii nu vad pasarele cand se lovesc la caplaughing.

Am avut multa rabdarelaughing

| DoiOchiCaprui a răspuns:

Sinonimul cuvantului sinonim poate fi acelasi