| Andreea6272 a întrebat:

Otetul din alcool are alcool?

10 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu din ala bunlaughing) Daca nu e o bautura facut express pentru consum uman (bere, vin, tarie etc) recomand sa nu o bei.

| Celcestietot a răspuns:

Da.

| gabicoo a răspuns:

Parcă ți-am mai spus: Lichiorul de viorele - Mona, e cel mai bun pentru tine! Lasă acetona și oțetul!

| relian a răspuns (pentru flixbuster):

Asa este ai dreptate,oamenii se grabesc tocmai cand aud de grade alcoolice, asta e se mai intampla

| flixbuster a răspuns (pentru relian):

Daca e obositor sa citesti tot: "Otetul nu este un alcool, ci un acid provenit din fermentatia alcoolului".

| relian a răspuns (pentru flixbuster):

Chimic da ai dreptate sau aia au dreptate, scuze ca ma grabii, stiu ce este otetu, stiu si cum se face sau ar fi trebuie sa stiu, dar ma luara degetele pe dinante si asta e. laughing

| Gabryel85 a răspuns:

Are cam 9% alcool, așa scrie pe sticlă. :-)

| flixbuster a răspuns (pentru Gabryel85):

Otetul are grade acetice nu alcoolice.