nony
| nony a întrebat:

Paradoxul prostului? Nu ştie nimic, dar se pricepe la toate? Chiar asa...?!

4 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

La toate, intr-adevar la toate... mai putin la 99% din lucruri care-i sunt inaccesibile.

| Exaizo a răspuns:

Data viitoare daca tot cauti chestii de genul de plictiseala informeaza-te mai mult. Daca nu ai inteles la ce se refera citeste mai jos.

În viaţă se subînţelege
Că prostu-i limitat de fel,
Atunci când nu te înţelege
Te crede mult mai prost ca el...

De asta el „se pricepe la toate"

| nony explică (pentru Exaizo):

Foarte bine! Ai spus in alte cuvinte exact ce am spus si eu.Mi-am inteles perfect citatul, tocmai d´aia l-am postat, sa vad alte variante happy

| Sieb a răspuns:

Prostia e un element relativ şi greu de analizat...nu e un paradox, ci doar un joc de cuvinte destul de slab. Prostul este de regulă şi ignorant. Nu îşi pune problema existenţei şi a scopului său dar poate face ceea ce îi dictează societatea.