| Alberto_3830 a întrebat:

Parca prea multe evenimente ce succed se petrec in ultima vreme in lume nu?
Oare se va stabili un echilibru? sau acest haos va duce la ceva neprevazut?
Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Te uiti prea mult la televizor, citesti prea mult paginile de stiri pe net si in general folosesti prea mult masmedia. Daca mijloacele de comunicare ar fi cele de acum cateva sute de ani, ai spune ca pe Pamant e o liniste de mormant. E adevarat ca in ultimul timp se petrec mai multe evenimente ca de obicei dar situatii asemanatoare sau mai intalnit in istorie. Populatia globului a crescut, nivelul de dezvoltare de asemenea, globalizarea poate aduce nemultumiri iar criza economica si-a pus si ea amprenta, dar daca te duce gandul la,, apocalipsa'' s-ar putea sa mai ai de asteptat binisor!

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Sunt la fel de multe şi ca acum 10 ani, şi ca acum 20 de ani şi ca înainte de Războiul Rece.
Diferenţa? Acum aflăm mult mai repede şi mult mai detaliat despre fiecare-n parte!

| Filozoful a răspuns:

Eu am mai raspuns la intrebari de genul acesta,si am spus ca viata o sa fie complet sckimbata de la anul,dar nimeni nu crede,pentru. ca maj. oamenilor alerg numai dupa bani,nu ii intereseaza aceste lucruri,si echilibru nu se va stabili,poate o sa ma creada nebun cine citeste acest raspuns,dar o sa vada ei de la anul,si in leg, cu sarbatorrile,tu crezi ca este vb numai de bautura si mancare, nu, este vb de pacea sufleteasca.

| Kalyn a răspuns:

Toate acestea s-au petrecut si inainte doar ca acum sunt mediatizate, astfel masele au de unde "invata" in caz ca nu stiau prostia aia de la inceput.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Din chaos Doamne-am aparut/Si m-as intoarce-n chaos"Avea dreptate Eminescu.Echilibrul face parte din haos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu glumesc, de obicei,cu nici un raspuns.Da, este real, fff multe evenimente; mai grav este ca organizatii mondiale gen O.M.S.lucreaza contra omului,in loc sa il apere.Din pacate,va urma un haos de neinchipuit,vor pieri milioane de oameni,va dura ani pina ne vom trezi din haos,sa luptam contra celor care vor sa ne distruga,abia atunci, cu pasi marunti, va fi readus echilibrul in lume.Multi dintre noi, cei trcuti de 45, nu vom mai fi.Numai bine.

| Alberto_3830 explică:

Imi plac raspunsurile diversificate. Oricum sunt de acord cu raspunsul lui nutepriveste21...