| RAY a întrebat:

Pe voi ce va motiveaza sa mergeti mai departe in viata?

Pe scurt, Sisif este eroul antic damnat sa urce o piatra pe un munte; de fiecare data cand piatra ajungea in varf, ea cobora iarasi la baza muntelui, Sisif trebuind sa urce piatra la nesfarsit in varf

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu-s chair atat de existentialist sa nu vreau sa merg mai departe.
Intrebare e de ce nu? Poate e ceva interesant acolo.

| Hammurabi a răspuns:

De ce mi-ar trebui o motivație?
Viața e mult prea frumoasă și merită trăită.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Ce isi doresti tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foamea și frica sunt motivele tuturor. Apoi scuzele și alte tertipuri de care avem nevoie pentru a ne minți pe noi înșine. Sisif nu făcea asta pentru ca era motivat. A fost pedepsit ca era de rahat.

| AlMaDi a răspuns:

Asta e definitia nebunului, a face de fiecare data acelasi lucru si sa te astepti la cu tacul si cu tatul alt rezultat.
Nebunul!
Chiar si nebunia este o motivatie buna.
Ce ma motiveaz pe mine? Scopurile.
Iar uneori am realizat ca nici macar de ele nu am nevoie.

| Anonim1a1 a răspuns:

Pe mine ma motiveaza toate persoanele dragi, momentele frumoase, mereu ma gandesc la cele mai frumoase momente petrecute si asta ma face sa ma ridic din orice situatie. Ma gandesc ca viata e prea scurta pentru a sta pe loc, si atat cu bune si cu rele daca e nevoie de fiecare data sa o iei de la capat, o iei de la capat in final eforturile de a merge mai departe vor fi pe masura.