| CrucifiedCountess a întrebat:

Pentru asa zisii crestini. Daca exista Creatorul, unde se afla El acum? Si de ce nu se arata noua?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@andreicatalin - ce tare e aia cu lasa-te dus de simturi, nu de logica in crestinism! Pai, om bun, daca e asa de bine sa te lasi dus de simturi in crestinism, de ce nu te lasi dus de simturi si in viata reala? De ce dumnezeul asta care exista peste tot si face minuni, se arata unora si altora nu vindeca amputatii? Aia nu se roaga? Am vazut o caricatura excelenta care iti poate raspunde, conteso. Dumnezeu e in imaginatie.

40 răspunsuri:
| greg a răspuns:

Nu stiu de ce esti jignit cand spun "voi ateii". Eu nu ma simt jignit daca spui "voi credinciosii". Daca preferi enigmele stiintei, eu nu te vad precum un ciudat, pentru ca esti tot om.Parerea mea e ca mai devreme sau mai tarziu, o sa-ti schimbi parerea.Numai bine!

cami
| cami a răspuns:

@Crucified_Countess...tocmai tie ai pretentia sa ti se arata? Nicio sansa... El se arata oamenilor care cred in El!

| greg a răspuns:

Sffafsfsa

| alinaandrei a răspuns:

Ni se va arata in Ziua Judecatii care eu nu mi doresc sa vina. dar ti Se arata zilnic prin minunile Lui.tot ce ne in conjoara e creat de El.nu crezi nu? ok1 atunci explica mi cumde in fiecare an se intampla aceaasi min une la aceeasi ora in acelasi lOC la Sf Lui Mormant sa se faca Lumina si sa se raspandeasca in toata lumea?
mari cercatatori au fost acolo si au ajuns la concluzia ca e Dumnezeu. u stii cate garzi si cate sunt acolo.pentru a nu se parinde cu nimic? si cat de pazit e acel Loc? explica mi

| Parintele a răspuns:

Observ cat de limitati in gandire sunt cei care iau partea lui d-zeu.auzi monolog."cine a facut cerul si animalele?!" nu-l vezi ca esti pacatos...tocmai tie ai pretentia sa ti se arate.Nici macar nu ai citit intrebarea Cami.:"Si de ce nu se arata noua?" deci nu se intreba de ce nu-l vede ea personal.

| eliade a răspuns:

De ce cauti raspunsuri complicate cand ele sunt foarte simple: Dumnezeu l-a creat pe om dupa chipul si asemanarea Sa. Uita-te in
oglinda cu sinceritate si -poate-Il vei vedea!

| nustiucine a răspuns:

Frate, nu exista, nu va mai chinuiti degeaba laughing

April
| April a răspuns:

Poate ca la insistenta atator convorbitori TPU, care au vazut tot ce se poate vedea in lume, ba chiar si ceva pe de-asupra, au epuizat toate vazutele, si Dumnezeu singur le-a mai ramas, acesta se va arata intr-o zi... Poate chiar isi va pune o poza aici ca sa vada nu numai "asa-zisii"crestini", chiar si ateii, ba chiar si cel care ii uzurpa numele( intr-un mod impertinent fie si numai ca o jignire la adresa celor ce cred), sa vada deci toti TPU-istii, ca sunt facuti dupa chipul si asemanarea sa... Vreau sa spun cei ce cred ca se trag dintr-un Adam biblic, cum insasi stiinta spune in ultima vreme...Pentru ceilalti putem pune, oricare dintre noi, poza unui macac...Asta ca sa punem odata punct discutiilor sterile si infantile despre existenta divinului din noi si din lume...

| soricica a răspuns:

Unde se afla? Pretutindeni...

| Viuvi a răspuns:

Creatorul tocmai acum ne veghiaza si vede cate prostii le ies pe gura oamenilor, mai ales punand intrebari de genul asta.Se va arata cand va veni momentul, cand vom fi pregatiti!