| Vernusio a întrebat:

Cum arata Dumnezeu Creatorul?

6 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Matei 11,27. Toate lucrurile Mi-au fost date în mâini de Tatãl Meu; si nimeni nu cunoaste deplin pe Fiul, afarã de Tatãl; tot astfel, nimeni nu cunoaste deplin pe Tatãl, afarã de Fiul, si acela cãruia vrea Fiul sã i-L descopere.
Dintre cei umani numai Fiul stie cum arata Tatal. Dumnezeu Tatal este Duh, ochii nostri nu IL pot vedea.

| danay72 a răspuns:

Ioan4:24 arata ca Dumnezeu este spirit, deci invizibil ochilor noștri.

| xerxes1 a răspuns:

Mai du-te naibii cu intrebarile tale de papagal.
Este chiar adevar proverbul Prostul poate pune într-o ora mai multe întrebari decât poate raspunde un întelept în sapte ani.

| MarioDraghi a răspuns:

Tu intrebi de parca cineva l-a vazut, dar find constint/a de acest lucru, e o intrebare fara sens din punctul meu de vedere, care nu vei avea un raspuns concret, poate nici uni ingeri din cer nu lau vazut pe Dumnezeu dar oamenii, cu atat mai putin, deci care e logica stind raspunsul la intrebare?

| MortalProxy96 a răspuns:

De unde să știu dacă nu există?

| 12Bunescu a răspuns:

Dumnezeu este nemarginit si nu poate fi cuprins in cuvinte, nici in imagini de fapt nici macar cu mintea.Dar oamenii il pot vedea pe Hristos-Dumnezeu in icoane.