| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru crestini! Ce asteptati dupa moarte? Viata vesnica si bogatii de nedescris sau dorinta nestapanita de a ne vedea Creatorul a tot ce exista?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Dorinta de a ma intalni cu Creatorul si Mantuitorul meu. Cerul nu ar mai avea aceeasi stralucire fara Isus.

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Cand omul moare nu mai stie nimic, intra in pamant.Eclesistul9:5,6,10,Ezechiel18:4.In schimb astept viata vesnica pe un pamant paradiziac, dupa ce Dumnezeu va pune capat sistemului rau de lucruri.Psalmi37:9-11

| RAY a răspuns:

Ce asteapta unu care a visat paradisul toata viata dar nu a facut un pas sa aiba asa ceva in viata spera la ceva mai bun

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Faptele 24:15 - "Şi am în Dumnezeu speranţa pe care o nutresc şi oamenii aceştia: că va fi o înviere atât a celor drepţi, cât şi a celor nedrepţi."

Asta este speranţa mea de viitor.

| Maxim96 a răspuns:

Viata vesnica insasi este vederea neincetata a fetei lui Dumnezeu.

| Mikhtarian a răspuns:

Atunci cand vom ajunge in fata lui,( o fiinta tot exista,un alien,nu stiu,daca nu-l accepti pe Dumnezeu ),va fi prea tarziu pentru mantuire si schimbare,caci vei fi judecat dupa cum ai judecat.
Dorinta de a-l vedea pe Dumnezeu, sa-i spun ca-i multumesc, chiar daca sunt cum sunt, asa pacatos, caci asta-i de la inceputul planetei happy.

| Dumniezău a răspuns:

Banii,normal

| ciotori a răspuns:

Sa ne vedem Creatorul, dar asta inseamna viata vesnica, oportunitatea de a sta langa Creatorul nostru, langa Omul care ne iubeste pe fiecare!

| NowRelax a răspuns:

Mda,alta intrebare care n-are nici-o logica, de unde stii tu ca exista rai sau iad. daca asa se spune, crezi ca si exista!? Nu spun ca nu exista dar nici ca exista, nu s-a intors nimeni d'acolo sa ne spuna..Cristos daca a venit cum se spune repet "DACA!"PENTRU CA NU AVEM NICI-O DOVADA, Nu sunt ateu dar nici crestin sunt cum vreau eu si nu cum vor altii..In orice caz biblia e o mare minciuna, acum puteti sa ma criticati cat vreti dar asta cred eu, e o parere de-a mea, voi faceti ce vreti.

| IoanieCriminalul a răspuns (pentru NowRelax):

Perfect de acord cu tine!