| Mariela_1621 a întrebat:

Pentru ateii cu diploma : mai aveti curaj sa spuneti ca nue xista Dumnezeu? http://www.youtube.com/watch?v=f3L7fy3vEmQ acesti oameni s0au intors din iad, ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Irelevant. Aşa am putea demostra că există şi Moş Crăciun. Pot aduce milioane de copii care să depună mărturie.

23 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Mda...au fost au fost, dar cum scapara, aaaaa sigur au dat spaga la paznic, pai daca lucrurile stau asa nu mai imi este frica, dau ceva spaga la "purgatoriu" si directia Rai. Vam pupat.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Acum am încheiat teleconferinţa cu arhidemonicimea sa Beeleth în tandem cu însuşi Satan şi mi-au zis că nu le-au văzut feţele ălora pe la "subsol".
În cel mai fericit caz, oamenii ăia au văzut intrarea sau au făcut "anticamera".
Hai măi, ce naiba?

| Alphawolf a răspuns:

Si vrei sa cred eu asa ceva? De ce as crede eu ce viseaza altii, de ce sa cred eu niste persoane indoctrinate religios, de ce sa am eu incredere in persoane duse cu pluta? Imi poate mie demonstra cineva ca acele persoane stiu sa faca diferenta intre vis sau realitate, imi poate mie demonstra cineva ca intamplarile traite si convingerea acelor persoane nu este produsul indoctrinari religioase?
Cand este vorba de credinta religioasa pe unii crestini nu-i intrece nimeni in minciuna!

nony
| nony a răspuns:

Nu te agita prea rau. Daca ai cunoste un pic de anatomie umana, ai sti ca in moarte clinica sau in situatii apropiate mortii, creierul functioneaza ca un emitator. Exact ca in timpul viselor, numai ca acum este jumate-mort. Daca ai sansa sa-ti revii si sa-ti amintesti ce ai VISAT, poti relata unele chestii.
Inca ceva, acele video-uri apartin unei secte sau unui membru al unei secte.Nick : Alege corect destinatia ta.Deci,iadul mai are de asteptat; 9

| Gizăz a răspuns:

E o diferenţă uriaşă între credinţă, dogma relgioasă şi superstiţie. Românul în proporţie mare e superstiţios. Eu unul nu am nimic cu un creştin adevărat ci cu idiotul care stă la coadă la nişte oase 2 zile, îşi dă coate şi se înjură de toţi morţii. Dumnezeul creştin înseamnă iubire dar oamenii subiectivizează credinţa pentru că intelectual nu pot mai mult şi unele feţe bisericeşti machiavelice profită de asta. Îmi poţi spune şi mie care este rostul unei catedrale a neamului care costă sute de milioane de € când banii respectivi puteau fi folosiţi pentru spitale sau autostrăzi? Că există viaţă dincolo sau nu, nu ştiu şi nu sunt destul de arogant încât să-mi dau cu părerea dar deocamdată vreau să-mi fie bine aici.

| Marcian a răspuns:

Ce pot sa spun, au fost multe persoane ce au sustinut ca L-au vazut pe Iisus si membrii ai familiei lor dar nu am mai vazut pe vreunii sa spuna ca au fost in iad.Pare mai veridic tinand cont de faptul ca majoritatea oamenilor sunt rai ca sa spun simplu.Aceasta chestiune vom trebui sa o descoperim fiecare cand o sa ne vina randul, nu cred ca vom reusi sa aflam adevarul in viata asta.
Nu sunt ateu, in caz ca erati curiosi.

| karellen a răspuns:

E clar, dovada indubitabila rezida in declaratiile respectivilor. sa-i credem pe cuvanthee hee

| hândel a răspuns:

Seriozitatea cu care tratează unii asemenea reportaje, e de râs. Este CREIERUL, fraţilor, Dumnezeul ăsta despre care vorbiţi. Iadul şi raiul fac parte din tradiţia conservatoare care îngrădeşte creierul uman. Citiţi câteva date despre creier şi urmăriţi documentare despre sţiinţă, ca să înţelegeţi pe ce lume vă aflaţi, şi lăsaţi biblia aia fantezistă, că vi se va usca creierul de tot, şi atunci veţi avea o viaţă atât de chinuită de dureri, încât veţi jura ca sunteţi în iad, aşa cum au facut-o descreieraţii aia din clipu' video. Dacă eşti ignorant, vei fi in dezacord cu mine, şi ma vei milui în consecinţă, dar eu tot te voi iubi, şi nu cu pietre şi ură, ci în modul ateilor, prin ignorare.

| Eron a răspuns:

Vad ca tu crezi in Dumnezeu.Bravo! Insa este pacat de faptul ca tu crezi ca Dumnezeu i-a intors din iad pe acei oameni. Apropo, iadul nu exista, nici raiul. Cel putin nu dupa moarte.

| Eron a răspuns:

Catre ateii de aici:voi spuneti ca stiinta explica totul.ma intreb cum poate explica minunile care s-au petrecut si se petrec in lume.Sau cum poate explica lucrurile imposibile pe care le fac magicienii.Cum poate explica levitatia unei femei. A fost aratat la Tv si era clar.Nimic deasupra, nimic dedesubt.Totul clar. Ce spune stiinta aici? Pacaleala? Sau exista Dumnezeu, exista Satana?

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Sunt americani? Cu siguranţă e adevărat... m'au convins pe deplin

| Filip23 a răspuns:

Fiecare are dreptul sa aprecieze o informatie cum doreste. Pentru mine este un link util. Am auzit si personal, fara sa vreau, o discutie intre doua persoane, despre moarte unui tanar, care a revenit la viata. Mi-au ramas in minte cuvintele " nimic din ce e aici nu se merita ". Oricum mi se pare stupid ca, astazi, cand stam cu mobilul in mana cateva minute pe zi, o jucarie care foloseste o forma materiala pe care nu o percepem, sa negam categoric ceva, pe motivul ca nu percepem, nu cunoastem, sau nu s-a intors nimeni de dincolo.

| hippiemuslim a răspuns:

Ca sa vezi ce chestie: am dat click si mi-a dat eroare. Zeul tau non-existent ma iubeste laughing

| hippiemuslim a răspuns:

Eron, tu crezi ca lumea s-a nascut ieri, ca esti primul care ne pune intrebarile astea si ca intram in dilema din cauza ta, ba chiar ne crestinam si ne apucam de lins moaste?

| Aicilef a răspuns:

Nu s'au inors din iad.au avut halucinatzii...este o prostie acest documentar...sunt foarte sigura. Exista Dumnezeu, soarta omului nu este cand omul isi sfarsheshte viata.

| adrian_6103 a răspuns:

Bravo

| madia a răspuns:

Bine, m-ai convins...straight face

Not!

| Dragosgan a răspuns:

Aoleo, ma ia Iadul tau imaginar.Cum indrasnesti tu sa atacii ateii cu o asemenea tampenie? Ducetiva cu dumnezeul vostru imaginar.

| stillhartu a răspuns:

Da, intr-adevar. Si eu mai cobor din cand in cand in Iad sa mai pun pe foc. M-a rugat ala de jos sa-l mai ajut ca e foarte ocupat si nu poate pune tot timpul pe foc si ii e frica sa nu se stinga. Ne intelegem bine. E frumos acolo...atat de cald si de bine...
GET REAL!

| Sked a răspuns:

Ce c***t e si asta
una e sa crezi in Dumnezeu si asta e sa fi prost

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mancat frunze? Atei cu diploma? Si ce balacaresti tu acolo, ''acesti oameni s-au intors din iad'', cand se stie clar, in doctrina crestina se spune ca repartizarile catre Rai si Iad se fac la Judecata de Apoi?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind te vei reintoarce tu, sa ne spui si noua cum a fost! Pina atunci te poti ocupa de lucruri mai normale.

| NiceBaby a răspuns:

Prostii. Dumnezeu exista dar astea chiar sunt imaginatsii galucinatsii...prostesc oamenii isi bat joc de ei. ha ha hah de acord cu Sked