| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care au ramas nedumeriti cu buchetul de flori in mana le amintesc ce spunea Wilde:,, Femeile sunt făcute pentru a fi iubite, nu înţelese." Ai profitat de ocazia zilei de 1 Martie sa spui persoanei iubite un simplu, te iubesc? Stii cat de mult inseamna pentru ea?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Asa e. Pentru o femeie un "Te iubesc" si un buchet de flori face cat o mie de cuvinte!
Eu daca primesc flori sunt cea mai fericita:)
http://www.trilulilu.ro/muzica-diverse/andra-femeia-1

55 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

O femeie poate ierta cateodată un bărbat care incearcă să o seducă, dar niciodată pe bărbatul care ratează o ocazie atunci cand i se oferă
2-Fiecare femeie ar trebui sa foloseasca ce a primit de la "Mama Natura" inainte ca "Tatal Timp" sa i le ceara inapoi
3-Cea mai proastă femeie poate conduce un bărbat inteligent, dar e nevoie de o femeie foarte inteligentă pentru a conduce un prost.

| Kramerwalt a răspuns:

Pai adevarul este ca nu prea inteleg care e treaba cu te iubescul si restul dulcegariilor de genul asta si nici nu prea pot invata asta! imi place si mie cineva dar nu stiu cum sa-i spun asta! si nu stiu cam ce ar insemna pentru ea! si referitor la cea a spus acest Wilde cred ca in proportie de 75% s-a cam inselat cand iubesti pe cineva automat i-l si intelegi!

| Kramerwalt a răspuns (pentru Kramerwalt):

Si cum imi place mie sa spun e doar parerea mea sa nu se simta nimeni jingit de ce spun eu si scuze pentru cei mai suparaciosi!

| Kramerwalt a răspuns:

Si inca ceva nu inteleg de ce tot timpul femeia are o anumita superioritate asupra barbatului adica eu cand voi fi mare voi fii condus de sotia mea cum vrea ea?

| harciog a răspuns:

Chiar si atunci cind asta ar percepe-o ca pe o minciuna?

| EmaS a răspuns (pentru harciog):

Aha,deci inseamna ca nu prea obisnuiesti sa ii oferi flori.Dar nu este tarziu ca sa iti schimbi obiceiul si sa ii oferi regulat flori.Asa se va simti iubita si la randul ei o sa iti raspunda cu mai multa iubire.Promiti sa incepi chiar de azi?

| EmaS a răspuns (pentru Kramerwalt):

Intr-o familie care se bazeaza pe iubire si respect reciproc exista o buna colaborare si atunci cand partenerii au opinii diferite ei vor purta un dialog civilizat, si vor incerca sa gaseasca o solutie care se arata a fi cea mai buna alegere.

| Biggiesan a răspuns:

Nu trebuie sa asteptam o anumita zi(ocazie) pentru a ne arata sentimentele frumoase fata de persoana iubita.

| EmaS a răspuns (pentru Biggiesan):

Ai perfecta dreptate, insa nu toti gandesc atat de matur ca tine. Felicitari pentru modul in care gandesti.

| Hombre a răspuns:

Da Ema si apoi totul sa finalizat in jacuzzi, chiar si sub apa sareau scantei.laughing

| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

Ia fii tu sincer ai oferit un buchet de flori? Sau o gramada de buchete?

| Flav a răspuns:

EmaS, pot spune unei femeie c-o iubesc, printr-o singura privire.

| EmaS a răspuns (pentru Flav):

Nu contest, dar nu este suficient.

| Kramerwalt a răspuns (pentru Flav):

Spune-mi si mie te rog cum faci asta?

| Flav a răspuns (pentru Kramerwalt):

O privire poate transmite mai multe decat doua cuvinte aruncate.

| EmaS a răspuns (pentru Flav):

Eu inteleg perfect ce spui tu,dar nu crezi ca o floare poate sa insemne mult pe ea, ii aduce un zambet, o insenineaza?

| Kramerwalt a răspuns (pentru Flav):

Dar daca esti emotionat ce poti sa faci de exemplu eu ma emotionez rau de tot cand o privesc pe cea de care sunt indragostit si desi fac scrima si ar trebui sa fiu calm ei bine imi tremura si mana la naiba ce pot face?

| Flav a răspuns (pentru EmaS):

Ba da, nu am contrazis acest lucru. Si mie-mi plac florile foarte mult. Dar ca sa-i demonstrezi unei femei c-o iubesti, nu trebuie neaparat sa-i spui asta. Acolo unde este energie sufleteasca, o privire, un zambet, pot transmite mai multa emotie decat doua cuvinte.

| EmaS a răspuns (pentru Kramerwalt):

Sa iti explic.La inceput eu si sotul meu eram doua pietre tari, dar ne iubeam atat de mult incat nu puteam sa traim despartiti, dar orgoliosi de aproape ca nu puteam sa supravietuim impreuna.Si am invatat ca in dragoste trebuie sa cauti folosul celuilalt.Si am inceput sa las de la mine sa imi schimb atitudinea si sa imi spun daca pe el acest lucru il face fericit, eu doresc ca el sa fie fericit, deci voi fi de acord cu acest lucru (acceptarea).Si imediat si el si-a schimbat atitudinea.Pentru ca un barbat doreste sa fie respectat, iar o femeie doreste sa se stie iubita, protejata si apreciata.Si asa am reusit sa depasim orice obstacol.Cand avem de luat decizii importante,atunci avem un timp de partasie, discutam, analizam si ajungem la un consens.

| erasier a răspuns:

Frumusetea unei relatii nu sta doar in niste flori am observat ca u ai o obsesie in a primi flori foarte bine dar sunt unele femei care apreciaza alte gesturi la un barbat nu doar un buchet de flori si sunt unele femei carora nu le plac florile atunci ce faci a? trebuie sa fii inventiv si sa aduci tot timpul ceva nou in relatie nu doar flori

| Kramerwalt a răspuns (pentru EmaS):

Da dar nedumerirea mea este cum as putea sa-i spun ca o iubesc? nu imi plac replicile de pe net le consider niste prostii dar cu ele multi dintre colegii mei si-au atins tinta eu ce pot face?

| EmaS a răspuns (pentru Kramerwalt):

Trebuie sa fii tu insuti, natural.Sa exprimi exact ceea ce simti. Daca ai spune citate invatate pe de rost, ai fi fals.Deschide doar gura si lasa cuvintele sa spuna tot.

| Kramerwalt a răspuns (pentru EmaS):

Ce usor e in teorie! ce greu de pus in practica!

| harciog a răspuns (pentru EmaS):

Ema,nu fac promisiuni.

| EmaS a răspuns (pentru erasier):

Stiu foarte bine acest lucru, dar eu personal ma bucur si de lucrurile marunte, care dau culoare relatiei noastre.Intiotdeauna cand imi ia ceva ma bucur pentru ca stiu ca s-a gandit la mine.

| EmaS a răspuns (pentru harciog):

Apreciez ca nu faci promisiuni pe care nu esti sigur ca le respecti. Dar poti sa incerci o schimbare. Vei vedea imediat efectul. iti spun ca se merita si ca functioneaza.Eu am incredere.

| EmaS a răspuns (pentru Kramerwalt):

Asa este la inceput, la mine a durat foarte mult timp pana i-am dat sotului meu primul sarut.Pana atunci, doar pe obraz.Dar, daca m-a iubit a avut rabdare cu mine.

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

Mai prins, mai multe buchete.

| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

Vezi ca Ema stie? Foarte frumos din partea ta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Esperança):

Da de ce-ar vrea o femeie 1000 de cuvinte? femeia vrea 1000 de coco. femeia e scumpa. toate sunt niste scumpe big grin