| AnaMaria249610 a întrebat:

Îmi poate spune și mie cineva din ce carte este citatul lui Oscar Wilde : Femeile sunt creaturi menite să fie înțelese, nu iubite.

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

"Crima Lordului Arthur Savile si alte povestiri", o colectie de povestiri comice/"mistery", publicata in 1891

| AnaMaria249610 explică (pentru JackR):

Mulțumesc!

| AnaMaria249610 explică (pentru JackR):

Îmi trebuie și pagina și nu aș vrea să cumpăr cartea, îmi trebuie doar acest citat. Oare e tot pagina 60 cum e în pdf ul de pe net, în engleză?

| JackR a răspuns (pentru AnaMaria249610):

Sincer, habar nu am! Ai incercat sa cauti un PDF pentru traducerea in romana?

Atentie! Am vazut pe net mai multe editii, de la diferite edituri.

6 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Vestea buna esta ca a fost tradusa si in romana: http://carturesti.ro/carte/crima-lordului-arthur-savile-188853

| JackR a răspuns:

Si inca ceva, ai inversat cuvintele in traducere. Citatul este "femeile sunt creaturi menite sa fie iubite, nu intelese!".

| AnaMaria249610 explică (pentru JackR):

Acum am văzut. Mulțumesc, o să caut și un pdf în română.