| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care au ramas nedumeriti cu buchetul de flori in mana le amintesc ce spunea Wilde:,, Femeile sunt făcute pentru a fi iubite, nu înţelese." Ai profitat de ocazia zilei de 1 Martie sa spui persoanei iubite un simplu, te iubesc? Stii cat de mult inseamna pentru ea?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Asa e. Pentru o femeie un "Te iubesc" si un buchet de flori face cat o mie de cuvinte!
Eu daca primesc flori sunt cea mai fericita:)
http://www.trilulilu.ro/muzica-diverse/andra-femeia-1

| anonim_4396 explică (pentru Esperança):

Da de ce-ar vrea o femeie 1000 de cuvinte? femeia vrea 1000 de coco. femeia e scumpa. toate sunt niste scumpe big grin

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde stii tu mah, te-ai culcat barbat si te-ai sculat femeie? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Lasa ca stiu eu ce vor vampiroaicele astea de la mine. le zboara printre degete mai ceva ca la prestidigitatori big grin

| Esperança a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai tocmai asta e si ideea ca o femeie nu vrea sa o vrajesti cu 1000 de cuvinte, ci sa ii arati dragostea ta prin fapte.
Raspunsul meu se refera strict la persoana iubita, ca doar nu crezi ca daca imi zice cineva ca ma iubeste si imi da o floare sau imi face complimente eu cad pe spate? Nu!
Doar ca din cand in cand mai trebuie sa si spui ca iubesti persoana de langa tine.
Pe mine la un barbat m-a interesat ce are in interior, nu pe dinafara!

55 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Da Ema si apoi totul sa finalizat in jacuzzi, chiar si sub apa sareau scantei.laughing

| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

Ia fii tu sincer ai oferit un buchet de flori? Sau o gramada de buchete?

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

Mai prins, mai multe buchete.

| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

Vezi ca Ema stie? Foarte frumos din partea ta!

| harciog a răspuns:

Chiar si atunci cind asta ar percepe-o ca pe o minciuna?

| EmaS a răspuns (pentru harciog):

Aha,deci inseamna ca nu prea obisnuiesti sa ii oferi flori.Dar nu este tarziu ca sa iti schimbi obiceiul si sa ii oferi regulat flori.Asa se va simti iubita si la randul ei o sa iti raspunda cu mai multa iubire.Promiti sa incepi chiar de azi?

| harciog a răspuns (pentru EmaS):

Ema,nu fac promisiuni.

| EmaS a răspuns (pentru harciog):

Apreciez ca nu faci promisiuni pe care nu esti sigur ca le respecti. Dar poti sa incerci o schimbare. Vei vedea imediat efectul. iti spun ca se merita si ca functioneaza.Eu am incredere.

| anonim_4396 explică (pentru harciog):

Hai mai ca femeile cred orice. adica li se blocheaza trei sferturi din creier cand le zici dulcegarii big grin

| Flav a răspuns:

EmaS, pot spune unei femeie c-o iubesc, printr-o singura privire.

| EmaS a răspuns (pentru Flav):

Nu contest, dar nu este suficient.

| Kramerwalt a răspuns (pentru Flav):

Spune-mi si mie te rog cum faci asta?

| Flav a răspuns (pentru Kramerwalt):

O privire poate transmite mai multe decat doua cuvinte aruncate.

| EmaS a răspuns (pentru Flav):

Eu inteleg perfect ce spui tu,dar nu crezi ca o floare poate sa insemne mult pe ea, ii aduce un zambet, o insenineaza?

| Kramerwalt a răspuns (pentru Flav):

Dar daca esti emotionat ce poti sa faci de exemplu eu ma emotionez rau de tot cand o privesc pe cea de care sunt indragostit si desi fac scrima si ar trebui sa fiu calm ei bine imi tremura si mana la naiba ce pot face?

| Flav a răspuns (pentru EmaS):

Ba da, nu am contrazis acest lucru. Si mie-mi plac florile foarte mult. Dar ca sa-i demonstrezi unei femei c-o iubesti, nu trebuie neaparat sa-i spui asta. Acolo unde este energie sufleteasca, o privire, un zambet, pot transmite mai multa emotie decat doua cuvinte.

| EmaS a răspuns (pentru Kramerwalt):

Sa iti explic.La inceput eu si sotul meu eram doua pietre tari, dar ne iubeam atat de mult incat nu puteam sa traim despartiti, dar orgoliosi de aproape ca nu puteam sa supravietuim impreuna.Si am invatat ca in dragoste trebuie sa cauti folosul celuilalt.Si am inceput sa las de la mine sa imi schimb atitudinea si sa imi spun daca pe el acest lucru il face fericit, eu doresc ca el sa fie fericit, deci voi fi de acord cu acest lucru (acceptarea).Si imediat si el si-a schimbat atitudinea.Pentru ca un barbat doreste sa fie respectat, iar o femeie doreste sa se stie iubita, protejata si apreciata.Si asa am reusit sa depasim orice obstacol.Cand avem de luat decizii importante,atunci avem un timp de partasie, discutam, analizam si ajungem la un consens.

| Kramerwalt a răspuns (pentru EmaS):

Da dar nedumerirea mea este cum as putea sa-i spun ca o iubesc? nu imi plac replicile de pe net le consider niste prostii dar cu ele multi dintre colegii mei si-au atins tinta eu ce pot face?

| EmaS a răspuns (pentru Kramerwalt):

Trebuie sa fii tu insuti, natural.Sa exprimi exact ceea ce simti. Daca ai spune citate invatate pe de rost, ai fi fals.Deschide doar gura si lasa cuvintele sa spuna tot.

| Kramerwalt a răspuns (pentru EmaS):

Ce usor e in teorie! ce greu de pus in practica!

| EmaS a răspuns (pentru Kramerwalt):

Asa este la inceput, la mine a durat foarte mult timp pana i-am dat sotului meu primul sarut.Pana atunci, doar pe obraz.Dar, daca m-a iubit a avut rabdare cu mine.

| anonim_4396 explică (pentru Kramerwalt):

Se uita foarte intens la formele ei si cand incep sa-i curga balele o strafulgera cu o privire direct in ochi, exact inainte de-a primi o palma (2-3-4).

| Dumnezău a răspuns:

Nu dau flori,nu iubesc,sentimentul este fabricat de oameni ce nu au curajul sa spuna din prima "esti bun/buna,ai aici un prezervativ,hai sa ne facem de cap", si trebuie sa treaca prin tot procesul asta anevoios si omnifals(exista cuvantul?) de "te iubesc". Wilde zicea ceva ce mie imi place mai mult: "Nu am nimic de declarat, in afara de geniul meu".

| Chris a răspuns:

Nu, nu am făcut-o. Consider cuvintele prea puţine, semnificaţia prea neînţeleasă, sentimentul simţit prea superficial, conceptul de multe ori batjocorit.
Eu zic că un zâmbet, o privire, o atingere...echivalează cele "o mie de cuvinte".

| Woodenpints91 a răspuns:

Trebuie să fii puţin bătut în cap ca să faci cadouri şi să spui cuvinte de genul doar la ocazii. Să te bucuri ca un idiot după calendar.

| onasis1961 a răspuns:

O femeie poate ierta cateodată un bărbat care incearcă să o seducă, dar niciodată pe bărbatul care ratează o ocazie atunci cand i se oferă
2-Fiecare femeie ar trebui sa foloseasca ce a primit de la "Mama Natura" inainte ca "Tatal Timp" sa i le ceara inapoi
3-Cea mai proastă femeie poate conduce un bărbat inteligent, dar e nevoie de o femeie foarte inteligentă pentru a conduce un prost.

| Biggiesan a răspuns:

Nu trebuie sa asteptam o anumita zi(ocazie) pentru a ne arata sentimentele frumoase fata de persoana iubita.

| EmaS a răspuns (pentru Biggiesan):

Ai perfecta dreptate, insa nu toti gandesc atat de matur ca tine. Felicitari pentru modul in care gandesti.

| ateu123 a răspuns:

(raymusic) eu n-am cui sa spun te iubesc si fata care o iubesc se casatoreste asta e. referitor la intrebarea ta eu consider femeia ca e o parte lipsa din viata unui om si daca sunteti pe aceeasi unda reusiti ceva in viata, din pacate fetele din ziua de azi iubesc doar banul si atat, eu unu n-am nevoie de curve in viata mea

| EmaS a răspuns (pentru ateu123):

Sa nu spui ca tu esti Ray! Iti simteam lipsa eu si Tea, ne era dor de tine. Sincer! De ce ti-ai inchis contul vechi?

| anonim_4396 explică (pentru ateu123):

Tie ar trebui sa-ti fie rusine ca vorbesti asa despre femei! e una sa faci o gluma si e cu totul altceva sa ataci femeile in felul asta nesimtit. sa nu mai spun ca ai si tu o serie de femei care ti-au marcat viata de cand te-ai nascut si pana vei muri (ex:mama ta) si va mai fi macar o femeie in viata ta care-ti va merita respectul. imi pare rau ca cea pe care o iubesti a luat o hotarare care nu-ti convine tie, dar totusi respect ca a luat hotararea care-i convine ei cel mai mult.

| ateu123 a răspuns (pentru EmaS):

M-am gandit si am ajuns la concluzia ca nu e devina pc ul meu si cel care navigheaza pe el desi eu, n-am sa mai stau asa mult trebuie sa invat germana aia

| EmaS a răspuns (pentru ateu123):

Stiam eu ca nu o sa rezisti mult. Chiar vorbeam cu Tea ca sigur vrei sa te pui mai mult pe invatat, inseamna ca am avut dreptate.

| ateu123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu am spus adevaraul de ce nu demonstrezi ca gresesc? daca vrei sami dovedesti pai da o dovada, da mama mea mi-a dat viata stiu da ce eu i-am cerut sa-mi dea? sincer eu nu judc pe nimeni, asta e parerea dspre femeii ca sunt doar dupa banii eu asta vad in jurul meu fiecare crede ce vrea

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

In spatele unui barbat puternic sta intotdeauna o femeie puternica fie ca aceasta este sotia sau mama lui.

| anonim_4396 explică (pentru ateu123):

Tu ma freci la cap cu dovezi de cand am dat prima oara de tine pe TPU. de acord, eu dovada o am. urca mataluta in avion si hai incoace sa ti-o arat.

| ateu123 a răspuns (pentru EmaS):

E usor sa dai vina pe altcineva chiar si daca e un corp mort acelasi lucru

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

nu exista nimic complet fara un el si o ea. nu trebuie sa ridice nimeni in slavi femeia, cu toate ca am prieteni care admit absolut toate meritele femeilor lor, dar nici sa o calci in picioare ca ai primit un refuz. si culmea ca lumea din jur permite.

| ateu123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu vb serios

| anonim_4396 explică (pentru ateu123):

Mai tu crezi ca eu stau sa ma cert cu tine pe net? hai incoace sa-ti arat dovada sau las-o balta. esti in cautare de dovezi sau pur si simplu sunt in fata ta si refuzi sa le iei la cunostinta?!

| ateu123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu ma cet cu nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai doua extreme in postarea ta, cu diferente de gen "iubire vs dezamagire". Nedumerirea venea ca raspuns al unui refuz.Dar e ok, pe jumatate e inteligibila si fiecare raspunde dupa cum ii convine.
Si nu, n-am profitat de o singura zi sa-i zic ca o iubesc, prefer celelalte 365 de zile in care sa fac asta, evident fara sa o sufoc, doar n-o sa ma abonez la florarie si sa-i fac gradina botanica prin casa cu animalute si flori.
Si la a doua intrebare, da stiu cat de necesar ii e asta pentru ca trece mai usor prin unele momente, stiind ca e iubita.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca ai inteles tu ce am vrut sa spun. Eu nu am spus sa ii faci gradina botanica prin casa, ci doar atunci cand se ofilesc sa le schimbi. Este greu? Cat despre al doilea raspuns, ai dreptate, asa este!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce as tine cont de o sarbatoare de genul asta?

| Kramerwalt a răspuns:

Pai adevarul este ca nu prea inteleg care e treaba cu te iubescul si restul dulcegariilor de genul asta si nici nu prea pot invata asta! imi place si mie cineva dar nu stiu cum sa-i spun asta! si nu stiu cam ce ar insemna pentru ea! si referitor la cea a spus acest Wilde cred ca in proportie de 75% s-a cam inselat cand iubesti pe cineva automat i-l si intelegi!

| Kramerwalt a răspuns (pentru Kramerwalt):

Si cum imi place mie sa spun e doar parerea mea sa nu se simta nimeni jingit de ce spun eu si scuze pentru cei mai suparaciosi!

| Kramerwalt a răspuns:

Si inca ceva nu inteleg de ce tot timpul femeia are o anumita superioritate asupra barbatului adica eu cand voi fi mare voi fii condus de sotia mea cum vrea ea?

| EmaS a răspuns (pentru Kramerwalt):

Intr-o familie care se bazeaza pe iubire si respect reciproc exista o buna colaborare si atunci cand partenerii au opinii diferite ei vor purta un dialog civilizat, si vor incerca sa gaseasca o solutie care se arata a fi cea mai buna alegere.

| anonim_4396 explică (pentru Kramerwalt):

Sa stii ca da. e mai bine sa te obisnuiesti cu ideea de pe-acum ca sa scapi de niste psihoze cand vei fi pus in fata faptului implinit big grin

| erasier a răspuns:

Frumusetea unei relatii nu sta doar in niste flori am observat ca u ai o obsesie in a primi flori foarte bine dar sunt unele femei care apreciaza alte gesturi la un barbat nu doar un buchet de flori si sunt unele femei carora nu le plac florile atunci ce faci a? trebuie sa fii inventiv si sa aduci tot timpul ceva nou in relatie nu doar flori

| EmaS a răspuns (pentru erasier):

Stiu foarte bine acest lucru, dar eu personal ma bucur si de lucrurile marunte, care dau culoare relatiei noastre.Intiotdeauna cand imi ia ceva ma bucur pentru ca stiu ca s-a gandit la mine.