| Vizitiul a întrebat:

Pentru cine/ce merita sa lupti?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Pentru familie si pentru Dumnezeu. Ei nu te tradeaza, nu te invidiaza si poarta o iubire pura si adevarata pentru tine.

25 răspunsuri:
| Vizitiul explică:

;; alexa;;;-lupt pentru a-mi intemeia o familie.

| Flav a răspuns:

Pentru zambetul si chipul copilului ce-am fost odata, pentru promisiunile facute lui.

| Razvan a răspuns:

Pentru viitorul meu, pentru parintii mei si pentru putinii oameni pe care am avut norocul sa-i cunosc

| Bacemi a răspuns:

Merita sa lupt pentru un viitor mai bun al omenirii. Sau daca nu pot face prea multe in privinta aceasta merita sa lupt pentru cei care au un suflet bun si stiu sa iubeasca. Merita sa incerc sa le fac viata mai frumoasa. Merita totodata sa lupt pentru a incerca sa schimb diverse mentalitati eronate. Merita sa lupti pentru iubire si adevar in primul rand.

| Maximus a răspuns:

Mai intai lupta pentru tine, sa poti avea puterea de a lupta pentru cei pe care ii iubesti! Apoi lupta pentru o lume mai buna, un comportament mai bun, o inima mai buna! Pentru toate astea merita sa lupti chiar daca vei cadea de cateva ori, insa viata iti va da placerea de a vedea ca nu ai luptat in zadar! Nu lupta cei ce sunt lasi, nu lupta cei ce sunt orgoliosi, nu lupta cei ce nu stiu ce e dragostea, nu lupta cei ce nu au avut niciodata un prieten adevarat, nu lupta cel ce se desconsidera!

| DorelSudoru a răspuns:

Merita pentru. tine!

Răspuns utilizator avertizat
| fabiola a răspuns:

Pentru mine si pentru copilul meu!

| hândel a răspuns:

Pt. apa sfintita, pentru. a atinge o icoana, pentru. a pupa mana preotului si a-ti vara capul sub roba lui, pentru. un mic, pentru. o sarma electorala, pentru. a-i face vecinului in ciuda, pentru. distrugerea valorilor nationale, pentru. instrainarea personalului roman calificat... Dupa cum vedem zilnic in jurul nostru, romanul pare sa aiba un caracter razboinic, si cand se anunta o lupta, pai nu se da in laturi. Pacat ca se codesc sa duca luptele care merita luptate, si se lasa condusi in lesa de niste conspiratori la adresa bunastarii neamului Roman. Eu cred ca pentru. valorile morale, integritatea familiei si identitatea nationala se merita luptat, pentru. ca un om fara istorie, fara constiinta si familie, este un om al nimanui. RUSINE "romanilor", ca pana si pe rromi ii imbratisati si-i numii frati "rromi-romani"!

| Contrast a răspuns:

Pt cine/ceea iti doresti cu-adevarat si nu cade din cer...deci trebuie cucerit, pentru ceva ce nu gasesti la tot pasul, pentru ceva ce nu este de gratis...si nici nu este efemer(sau cel putin sper sa nu fie!).

| Luori a răspuns:

Lupt pentru ceea ce-mi face bune, merita sa lupti pentru cei iubiti, merita sa lupti pentru cei care au un loc langa inimioara ta.

Lupt pentru viitoarele planuri care vor veni, lupt pentru micile si putinile vise care mi-au mai ramas dar lupt pentru viitor, doar sperand ca va fi unul mai bun. Lupt pentru a vedea in fiecare zi ceea ce-mi da culoare vietii, ceea ce ma face pentru o clipa fericita. Lupt pentru fiecare detaliu, fiecare atingere, privire. Lupt chiar si pentru gandul ca pot simti si altceva, pot vedea si altceva si. pentru ce va urma, dar sa nu uitam de trecut.

| Cσσкiє a răspuns:

Pentru familie, pentru visele tale. Dar nu lupta pentru cineva care nu merită şi nu dă 2 bani pe tine, n-are rost şi te consumi nervos.

| AdelinaC a răspuns:

Lupti pentru visele si dorintele tale

| Ferenin a răspuns:

Pentru viata. Poti lupta si pentru moarte, la fel ca multa lume.

| shtephie a răspuns:

Merita sa lupti pentru dragoste si pentru propriul viitorwinking:X

| toteusunt a răspuns:

Merita sa lupti pentru cei ce ii iubesti.
Merita sa lupti pentru. ceea ce iti doresti cu adevarat happy

Aaa si nu lupta pentru. cineva care nu-ti da motive sa o faci!

| 教皇 a răspuns:

Pentru familia mea. Tu pentru cine lupti?

| smooky a răspuns:

Pentru scopul meu

| alexcan a răspuns:

Merita sa lupti pentru cunoastere, ea te poate ajuta sa iei cele mai bune decizi in viata si la urma urmei viitorul tau este influentat de deciziile pe care le iei, ajungi batran cu majoritatea viselor implinite iar asta inseamna ca de cele mai multe ori ai luat deciziile bune in cunostinta de cauza.

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

După părerea mea, merită să lupt pentru pacea mondială, pentru sănătate și nu în ultimul rând pentru cei care mi-au dat viață și cei pe care îi iubesc.

| alinutza4a a răspuns:

Only for your dreams

| FunkySmile a răspuns:

Pentru mine, famile, prieteni, vise... pentru tot ce ma incojoara si imi este de folos... Bye

| lalalalalalalalalalalaaa a răspuns:

Pentru nimeni!
De ce? Pentru ca toti se gandesc numaila persoana lor, nu si la altcineva!
Pentru cine as lupta? Doar pentru un baiat pe care il iubesc! Atat! Si pentru mine!
In plus, pentru tine cine ar lupta? In ziua de azii pana si parintii isi vor mai intai binele lor, apoi la copiilor oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru tine!winking de cand ma stiu am luptat pentru prietenii mei si pentru lume in general, si dupa ce m`am certat cu o gramada de persoane pentru ei, acum raspunsul lor e: "si te-am pus eu? ti-am cerut eu sa te bagi?"...lupta pentru tine si visele tale! iar daca ai o familie care te iubeste si te intelege, lupta si pentru ea! ai grija de tine.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma straduiesc sa duc lupta cea buna, si sa obtin cununa cea nestricaciosa. dar sunt pe la coada plutomului de atleti, am multi inainte si nu reusesc mai mult de atat.stiu doar ca merita.