Întrebare recomandată | Slevyn a întrebat:

Pentru voi exista a 4-a dimensiune, sau asa numitul "timp" sau este doar o iluzie?

11 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Este o iluzie pierdutawinking
Salut...

| andrei a răspuns:

Este doar in imaginatia noastra. Un simplu reper.

| WhatheWow a răspuns:

Si daca aceasta noua dimensiune isi are originea doar in constiinta noastra nu cred ca e greu sa facem o paralela si sa incercam sa admitem ca nu poate fi altceva decit produsul imaginatiei noastre, ca o putem atinge doar mental si nici decum material.
In consecinta, parerea mea ca da, exista si e dimensiunea in care se misca "produsele creierului uman ".

| mixxjim a răspuns:

Nu exista, e doar un reper pentru a putea clasifica lucrurile si viata, o conventie ca orice alta unitate de masura as spune. Litrul exista sau e doar o iluzie? happy

| Duucu a răspuns:

Timpul nu exista, decat in constiinta noastra.

| dragos9234 a răspuns:

Probabil a 4-a dimensiune exista dar nu este timpul.
Timpul este o iluzie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum 5 luni de zile am fost internat intr-un spital care avea si o sectie de psihiatrie, am auzit fara sa vreau cum un preot a facut referire la un bolnav psihic spunad altor oameni sa nu se sperie de el ca este in alta sfera cereasca, daca si preotul spitalului crede asta eu de ce nu as crede?

| CryChristiAN a răspuns:

Iluzie.

| 1libercugetator1 a răspuns:

Nu cred ca exista timp

| killmereb a răspuns:

Mintea umana ca sa perceapa tot ceea ce "primeste" are nevoie de raspunsuri. Daca primim un raspuns la o intrebare si tu crezi ca pentru tine este cu adevarat un raspuns este ok, daca nu cauta. Eu am o realitate tu una si etc. La urma urmei alergam toti dupa impacare. Acest numit "timp" isi pune amprenta pe fiecare specie diferit. Este dusmanul multora. Eu zic ca..pentru ce nu ai "timp"?

| sunsolaris2002 a răspuns:

Timpul este masurabil pe aici, in dimensiunea a 3-a. Dar daca te dedublezi si mergi in dimensiunea a 4-a(care este timpul) esti intr-un etern prezent; de aceea acolo ai access la "trecutul" si "viitorul" tau si apoi ai cate un deja vu. Fiecare obiect, fiinta are o vibratie(de o anumita frecventa) si s-au facut studii sa se manipuleze frecventa: de ex, daca am o floare de frecventa x si fac un aparat sa vibreze la frecventa cheie a florii, x, floarea se va dezintegra/ofili. A facut cineva un experiment cu un canar la tv...a facut o arma la frecventa canarului(frecventa lui cheie) si a murit canarul. Nu m-as mira spioni rusi sa nu caute inca frecventa cheie a omului(tot ei au inventat si atacul psihotronic, unii il fac cu aparate unii cu puterea mintii: vezi pe Youtube "atacul psihotronic"). Well, daca ne-am pune corpul sa vibreze cu viteza luminii am depasi puterea timpului si am putea calatori fara nave prin spatiu.(referitor la frecvente, vezi Masaru Emoto: experimentul cu apa, cu diapazonul)Totul este energie si energia este vibratie. Materia este energie condensata(spune fizica cuantica). Deci totul poate fi trecut dintr-o forma in alta.(cum mai spunea la un documentar: "Realitatea este o iluzie")