| benny7 a întrebat:

Planeta provine dintr-un material interstelar sau dintr-un material stelar (adică un material interstelar care anterior face parte dintr-o stea?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Ipoteze fanteziste care au acelasi raspuns =Dumnezeu pentru toate, nu stii ceva dumnezeu e raspunsul simplu

42 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru benny7):

Poftim?

| benny7 explică (pentru RAY):

E logic să întreb si eu deci_?

| RAY a răspuns (pentru benny7):

Ce relian omule?

| benny7 explică (pentru RAY):

Da sau nu... eu ti-am răspuns sincer!

| RAY a răspuns (pentru benny7):

Nu

| benny7 explică (pentru RAY):

Ok - thanks man!*

| relian a răspuns (pentru benny7):

Deci tu de aia esti pe aici sa sustii balariile altora?laughing e bun daca atat poti atat faci. Uite ca unia dintre noi mai si gandesc,au si ei teoriile lor,au sau avem si noi parerea noastra, pe aici asta de fapt se doreste, sa se vina cu o explicatie personala la anumite teorii, ori chiar cu teorii ale fiecaruia, pana la urma asta arata ca mai gandesti si tu, ca o fi bine ca o fi mai putin bine arata ca cel putin incerci sa gandesti si tu.O teorie este pana la urma o parere a unuia care e cunoscut.De aia casca toti ce au la gargara unuia, ca e ala cunoscut, dar in rest e tot om, nu e altceva, nu il duce mintea mai mult ca pe tine, te asigur de asta.Deci ar fi timpul sa incepi si tu sa gandesti, nu doara sa lasi pe altul sa gandeasca in locu tau.Tu ce esti papagal? Ca daca doara repeti cea spus mai stiu eu ce rapanos din asta, asta esti, doara trambitezi ce altul isi da cu presupusu.E naspa man daca atat poti.Dar na fiecare cu cat poate, dar in cazu asta e bun sa stai linistit lasa chestiile astea ca te depasesc oricum.

| relian a răspuns (pentru benny7):

Cine iti da tie raspunsuri stiintifice? Ce aberezi tu pe aici sunt tot teorii, pareri, nu a fost nimeni in soare sa vada ca acolo se fabrica materiale, sau n-a fost nimeni in afara sistemului solar.Omu na parasit inca planeta asta, nici macar o poza clara nu este capabil sa faca cu o sonda trimisa, deci despre ce anume vorbim aici? Trimite roboti de miliarde de dolari care nu e capabil sa faca o poza clara, cei asta? Apoi trec ei sa coloreze pozele sa mai stiu eu ajusteze laughing pai cei asta frate? Nu e parere e manipulare, este deformarea adevarului. Daca ai o dovada arata asa cum este, asta e spui atat pot atat am facut.Deci despre ce raspuns stiintific vorbesti tu? A fost careva in spatiu? Ma refer la om, n-a fost, atunci care raspuns stiintific? Vorbesti sa nu adormi.Astea sunt teorii, pareri, doar ca le spune un fizician.Pana una alta daca nu ai dovada ce rahat zic aia e nul.Ca iti suna tie frumos la ureche e treaba ta.Tu ai habar cate teorii din astea stiintifice au fost informate? Pai nu stii, dar sunt balamuc.Stiintific vorbind, dar aici pe Pamant, pana acu 100 de ani sau mai puti oamenii credeau ca creieru are rol de racire a sangelui,stiintific asta nu dat cu prsupusu, si aveam aici omu, capu tot laughing nu mai zic de stomac, se credea, asta de doctori nu de vraci ca stomacu face altceva, are alt rol.Mai pune si citeste si tu ceva real,lasa povestile astea cu spatiu,cu rahat peste prajit laughing. Ipoteza oamenilor de stiinta care is aia? Adica ala e altceva,nu e tot om si el sau eu nu-s om,eu nu pot sa am si eu ipoteza mea? Cu ce este ala superior mie? Stii ce ar fi bun? Acum f multi ani in urma, inainte cu mult timp ca fizicianul ala in scaun cu rotile, ala ce a murit, deci inaintea lui cu ceva ani eu am spus pe net, dar sincer nu mai stiu unde, poate ca acele websiteuri nici nu mai sunt.Am scris asa la fel discutand teorii,ipoteze, ceva legat de gaurile negre, ca erau pe atunci asa la moda, iar eu am dat cu presupusu si am spus ca gaurile astea sa scurtez se inghit una pe alta, asa in timp pana cand va ramane doara una singura, acolo va fi inglobata toata materia din univers laughing si apoi or sa explodeze aia cumva si universu o ia de la cap.Asata am scris. Dupa ani, am vazut ca asta fizicianu lu peste prajit a venit si el cu teoria asta dar exact la fel.Si stiam sigur ca eu am scris asta cu mult timp inaintea lui.

Jules Verne nu era om de stiinta, era scriitor, dar se pare ca tot ce el a batut campii, a spus nestiintific sa adeverit laughing ca sa vezi ipoteza unui scriitor nu om de stiinta, deci despre ce vorbim aici?

| relian a răspuns (pentru benny7):

Esti Stergoi omule, ai o duzina de conturi aici, te blocheaza cred ca pe unele, deschizi altele si tot asa.Ray asa se scrie cu a nu cu e este ray si eu is altul laughing

| benny7 explică (pentru relian):

Eu nu sunt, nu am pentru ce!, dar de tine nu sunt sigur? nu stiu de ce nu negi?

| benny7 explică (pentru relian):

Ok te cred.
mulţumesc pentru păreri, aşteptam explicaţi ştiinţifice!*

| relian a răspuns (pentru benny7):

Raspunde la intrebare, ce inseamna pentru tine explicatie stiintifica? Daca astepti ceva trebuie sa si spui ce anume.Eu nu stiu cei aia o explicatie stiintifica, mai ales astea legate de spatiu de univers.Deci legat de univers ce inseamna pentru tine explicatie stiintifica