| anonim_4396 a întrebat:

Poţi cunoaşte cu adevărat toate feţele unei persoane?

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Sall. Eu personal nu cred. De acea se spune> Cand vei cunoaste cu adevarat o persoana, nu vei mai sta cu ea. Omul din nastere, este parsiv. Pa!

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu, este imposibil. La cât de schimbător e omul...
Nici pe ale mele nu le ştiu pe toate. Încă n-am fost pusă în situaţia să vreau să omor, încă nu ştiu cum e să dai viaţă, cum e să fii mamă, bunică... Încă nu ştiu multe despre mine şi despre cum aş reacţiona în anumite situaţii. Dar voi descoperi pe parcurs...
Iar să cunoşti în totalitate pe altcineva e şi mai greu, deci, cum spuneam, imposibil.

| Vizitiul a răspuns:

Numai atunci cand ii cunosti toate dosurile.

Apache
| Apache a răspuns:

Oricat de mult ai incerca sa cunosti o persoana. niciodata nu o sa aflii totul!

| harciog a răspuns:

Atita timp cit nu ne cunoastem pe noi insine cum putem pretinde sa-i cunoastem pe altii?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Foarte greu si in foarte mult timp si nu chiar in totalitate. Numai bine!

| mgtow a răspuns:

Nu ai cum sa cunosti o persoana in toatlitate, trecutul ei ramane un mister pe vecie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In fiecare zi eu sunt alt om, cu noi moduri de a aborda unele probleme, ma multumesc cu altfel de trairi, NU poti sa ma cunosti niciodata!

| Radu1 a răspuns:

Da pentru ca o persoana mai mult de doua fete nu poate sa aiba! Problema este pana cunosti si cealalta fata a persoanei respective, cea din spatele mastii! Insa in momentul in care o descoperi, persoana respectiva nu te mai poate surprinde cu nimic.

| Chriistiinex a răspuns:

Foarte greu dar daca ii cunosti sufletul el ti se va deskide d ela sine

| vox a răspuns:

Nu e nevoie sa cunosti,important e sa te cunosti pe tine bine,doar asa vei intelege mai bine o alta persoana, important e ca acea persoana sa iti arate in fiecare zi noi valente ale personalitatii ei, astfel sa nu apara acea "plictiseala" iar apoi singuratatea in doi...