| 1Mihai1 a întrebat:

Poţi cunoaşte o persoană (interiorul) cu adevărat? Cum?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este aproape imposibil.Asemenea cazuri sint extrem de rare.De multe ori, nici pe tine nu te cunosti suficient de bine.Sa cunosti o persoana la "interior", inseamna sa o simti si sa te simta, sa fii pe aceeasi lungime de unda cu ea.Numai bine.

11 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Incepind cu tine.E simplu.

| shadovv a răspuns:

Doar pe tine, pe altii nu.

| Shammal a răspuns:

Sa cunosti adevarul din tine si apoi o sa poti vedea adevarul si in persoanele din jurul tau

| Elena97M a răspuns:

As vrea sa stiu cum.

| faramatania a răspuns:

Nu-i nimic nou sub soare.Aceleaşi teorii dintotdeauna,aceleaşi cuvinte şi aceleaşi fraze, fiecare încearcă să vină cu ceva nou, dar toate-s vechi, netul ce e mai nou, poate doar aşa(pe net,'în beciul cu idei").Hai să ne auzim de bine!

| dragos9234 a răspuns:

Prin autopsie.

| i86e2 a răspuns (pentru dragos9234):

Meriți fundă, eu vroiam să zic prin disecție, dar mi-ai luat-o înainte.

| dragos9234 a răspuns (pentru i86e2):

Mintile marete gandesc la fel.

| adrew a răspuns:

Trebuie sa fii sincer si deschis cu persoana data, asa si ea o sa se deschida pentru tine

| CezaraCorina a răspuns:

Deci... Draga Mihai, toti ne ascundem sub carapace, toti am dori sa ne cunoastem, dar crede-ma cel mai greu e sa te cunosti pe tine insuti. Nu vreau sa filozfez, dar nu cred ca e posibil sa cunosti o persoana cu adevarat. Sincer... Nu te cunosti nici pe tine, nu iti cunosti propriile limite, dar sa le cunosti pe a altora. Iarta-ma, dar intrebarea ta e relativa, desi toate sunt relative de la Einstein incoace.