| SimonaMihart a întrebat:

Poti sa faci fata la facultatea de medicina daca ai urmat un liceu cu profil uman(pedagogic in cazul meu) eu sunt hotarata sa ma apuc de meditatii, dar am o oarecare frica

7 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Poti sa mergi la Medicina de la orice profil, ideea e sa inveti cu mult timp inainte pentru admitere si sa iti placa.

| T0T a răspuns:

Fă ceea ce îți dictează inima.

| Steregoi a răspuns:

Poti.

| Uxellodunon a răspuns:

Atata timp cat inveti pentru admitere, poti sa intri. In timpul facultatii o sa intampini anumite de elemente de matematica simple, usor de invatat si alea.

| SimonaMihart explică (pentru Uxellodunon):

Stiu,dar multi ma descurajeaza si imi zpun ca nu am cum sa ma descurc si ca nu o sa mai am viata sociala si ca nu o sa mai am timp de nimic...

| Uxellodunon a răspuns (pentru SimonaMihart):

Partial adevarat laughing)) nici chiar ca nu vei avea viata sociala dar o sa ai cam putin timp liber.
Facultatea de medicina chiar este o facultate grea.

| SimonaMihart explică:

Multumesc foarte mult! M-am apucat de meditatii la biologie si chimie! ❤️