| blondissima a întrebat:

Prostia e o stare de moment, si toti avem momente doar ca unii dintre noi au momente atat de dese incat ajunge sa fie o stare permanenta. Tu cum definesti prostia? Ti-ai dorit vreodata sa fii prost/proasta?

Răspuns Câştigător
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu pot defini prostia, inca nu stiu exact ce inseama sau cine e prost! Pentru ca una e sa fii prost si alta-i sa faci pe prostul. In anumite situatii in viata e chiar recomandat sa faci pe prostul big grin
important este sa nu ramai asa, cum a spus @danutsa.

32 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Sa-ti doresti sa fii prost!?!?

| Hombre a răspuns:

TuristulVirtualDebusolat noroc cu Mihaela31 ca mai vedem si noi ceva real insa cu un mic amendament, cred ca i-a stat timpul in loc ca acum un an tot 31 avea la nick.

| Hombre a răspuns:

Pai am avut poza @Minaela si am primit mesaje de amenintare ca s-a speriat copii de pe site si faceau pe ei noaptea. laughing

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

@Hombre, acum un an, cam cand? big grin
Sunt nascuta in septembrie. Tu cand ne incanti cu o poza reala?

| miradoniz a răspuns:

"prostia e o stare de moment"? e ciudat cum o descrii,puțin ca o mașină care da rateuri pana se oprește cu totul pentru ca i s-a "gripat" motorulhee hee pentru mine e mai degrabă o încetineală a spiritului, o lipsa de vivacitate intelectuala care e foarte utila când ești umilithee hee am descoperit ca ajuta sa te rogi pentru a deveni, măcar uneori,"sărac cu duhul" happy sper totuși sa nu intru cu totul în panahee hee

| miradoniz a răspuns:

@blondissima:nu înțeleg ce legătură are întrebarea pe care mi-ai pus-o cu răspunsul pe care îl dădusem.chiar nu știu cum sunt alții ( happy )în ceea ce ma privește, mi se întâmplă cam tot timpul ...asa cum am spus deja sunt cam "săracă cu duhul"

| miradoniz a răspuns:

@blondissimahee hee " Nu te-am întrebat cum sunt alții ci, ce crezi tu despre alții " serios, ești amuzanta; pai dacă nu știu cum sunt, ce sa cred despre ei?

| miradoniz a răspuns:

@Natalia nu știu dacă o sa înțelegi,dar îți spun oricum:fiecare om, în orice moment al vieții lui, ia decizia care i se pare mai buna.Cel care insulta sau rănește la fel ca și cel care este insultat sau rănit. Dacă experiența nu te-a învățat sa îl înțelegi pe celalalt...nu știu dacă te-a făcut mai inteligent(a)

| miradoniz a răspuns:

@blondissima: în viata asta nu exista nici o certitudinehee hee prima meditație a lui Descartes ți-o demonstrează cu lux de amănunte; îți rămâne doar credința-ceea ce tu numești "păreri"-în sensul ca îți alegi în ce sa crezi:în viata spirituala,sau în cea practica, în prostia celorlalți sau în bunătatea lor, ce importanta are? fiecăruia după cum ii convine...filozofia meahee hee este ca cel mai important este sa îți dai seama ca tu alegi cu adevărat happy

| miradoniz a răspuns:

@natalia :eu ți-am spus ca nu o sa înțelegi..." Eu pot sa fac prostii intenționat"-sper,oamenii care sunt tot timpul "cum-trebuie" ma înspăimânteazăhee hee dar le faci,pentru ca asta îți convine, ți se pare decizia cea mai buna. Dacă tu crezi ca e mai bine pentru tine sa eviți sa te legi de calea ferata înainte sa vina trenul, bănuiesc ca nu o sa o faci...

| blondissima explică:

@georgiana, tu crezi ca exista cineva care nu a fost prost( a actuat prosteste) cel putin intr-o circumstanta, la un moment dat? Tu nu ai spus niciodata, pfff ce proasta am fost pentru ca... ( orice exemplu )?

| blondissima explică:

@georgiana, mi-ai spus ca exprimarea ti se pare ciudata, si intreband am vrut sa explic si sa confirm de ce am formulat in acest fel intrebarea. Mi s-a parut ca nu ai inteles ce vreau sa spun, dar doar mi s-a parut.winking
Nu te-am intrebat cum sunt altii ci, ce crezi tu despre altii.

| blondissima explică:

@georgiana, a crede si a fi sunt doua lucruri total diferite, eu pot crede ca esti super inteligenta, asta nu inseamna ca esti.
Pareri sunt multe dar raman pareri, multe lucruri par a fi si nu sunt de fapt.Eu pot crede ca toti oamenii au macar un gram de bunatate in ei, asta nu inseamna ca au si nici ca ii cunosc pe toti.

| blondissima explică:

@JUSTERINIandBROOKS, nu ar trebui, nici asta nici nimic altceva. Nimic nu TREBUIE.

| blondissima explică:

@NICU, cum adica " va contrati pe acesta tema"?
@turistule, cum adica ne contram pe aceasta tema? ( Ti-ai dat seama de ce te intreb tocmai pe tine nu? )

| blondissima explică:

Turistule, tu imi zici ca vrei sa ajuti copilele si tot tu uiti? Ce minunatie de intrebare era? Ca am pierdut-o si pe asta... Cum reusesc sa pierd inainte sa am, nu ma intreba, recunosc ca nici eu nu stiu.

| Hăgiul a răspuns:

Prostia este o lauda, niciodata nu e prea tarziu, prostilor!

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

In fiecare dintre noi exista cate un dram de prostie.Pe altii ii caracterizeaza intru totul, dar n-ar trebui subestimati.Probabil stii ce se spune de mintile odihnitebig grin
Nu.Nu mi-am dorit asta.Ar trebui?

| InnocentSmile a răspuns:

Prostia mie mi se pare a fii o boala foarte contagiosa care cu greu se poate combate sau macar se poate aduce intr-o faza in care momentele sa fie destul de rare.cateoadata este bine sa fii prost[sa-i faci pe altii sa creada asta] doar pentru ai surprinde cu diferite actiuni impotriva a ceea ce fac ei[rau]; alteori este bine sa nu fii prost pentru a nu te lua altii in bataie de joc.[caci majoritatea oamenilor cam asa sunt]
sper ca te-am putut ajutahappy
numai bine:*

| DorelXD a răspuns:

Prostia este singurul lucru care ne deosebeste de animale

| winter a răspuns:

Prostia pentru mine personal este echivalent ca omul care bea alcool si se imbata.ei bine asa simt eu cand vad o persoana de acest gen de care ai spus.deci nu este departe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostii sunt de tot felul, da... Insa sunt unele mai deranjante si altele mai putin deranjante. As prefera sa definesc prostia deranjanta: este o actiune care din start stii ca e gresita, ca va avea urmari neplacute, si nu-ti place sa faci asta, nu vrei sa faci asta, si totusi o faci! De regula prostiile astea ma baga in regrete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ti-ai dorit vreodata sa fii prost/proasta?" - am uitat sa raspund la asta big grin Chiar nu cred ca cineva si-ar dori... Da, se intampla cand uneori suferi si ai vrea sa te poti uita la lucruri mai simplu, sa nu mai sapi atata in tine si sa te linistesti. Asta e o faza a, mmm, inteligentei, care de obicei trece, pentru ca dupa asa confuzii oamenii obtin experienta, devenind respectiv mai inteligenti si cu timpul sunt in stare sa tina piept suferintelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@georgiana, "fiecare om" - oi fi fiind eu o exceptie nereusita... Eu pot sa fac prostii intentionat, eu cu asta traiesc. Imi creste adrenalina si iubesc senzatia asta atat de mult, incat pur si simplu ignor gandurile la cat de penibil va fi pe urma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@TuristulVirtualDebusolat, "Natalia, cum adică trăiești ca sa faci prostii intenționat?"

Nu am zis ca traiesc ca sa fac prostii, dar ca prostiile imi dau senzatia ca traiesc. Vezi diferenta? (Hm, este diferenta?)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-o zguduie astia nenicaaaa laughing in primul rind prostie este ce faceti aici, va contrati pe acesta tema, parca ati vrea sa puneti monopol pe prostie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nicule, deci tu definesti prostie orice dezbatere care nu te intereseaza? Atitudinea ta tot e prostie, bun venit in cercul nostru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@georgiana, mda, ai dreptate

| Deealovestpu a răspuns:

Prostia,hmmm cat urasc eu prostialaughing pentru mine prostia este prezenta in ff multe persoane.Majoritatea prostilor au tendinta de a spune mereu cretinatati, iar de obicei acestia nu stiu cand sa vorbeasca si ce...Pff nu ca sunt eu cine stie ce intelectuala dar ii multumesc Domnului ca m-a lasat cu cateva principii legate de viata si de oameni, asa ca niciodata nu mi-as dori sa fiu proastalaughing deoarece prostia nu e doar genetica ci se si dobandeste :-ss happy.