| alina1827 a întrebat:

Puteti axplica acest citat ? "Libertatea este starea de spirit prin care oamenii se indentifică cu adevaratul lor caracter"

6 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Inseamna ca nu-s liber cu adevarat.N-am caracter si personalitate.N-am cu ce sa ma identific.

| AlxMro a răspuns:

Tocmai ce am mai raspuns la o intrebare legata de libertate, de esenta acesteia. Prin libertatea care iti este data tu iti arati caracterul, pentru ca el poate fi bun sau rau exact ca libertatea ce poate sa se incadreaze in sfera binelui si a raului. Cand spun ca libertatea se incadreaza in sfera binelui aceasta trebuie sa respecte niste responsabilitati sociale mai bine zis niste bariere. Daca o luam din alta perspectiva, cand spunem ca nu avem libertate atunci afisam un caracter fals, dictat de alti. De aceea, in concluzie caracterul se identifica mai usor in prisma libertatii.

| Raniia a răspuns:

Adevarul ma face libera!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti liber doar atunci cand esti tu insuti.

| Analytical a răspuns:

A fi un om de caracter consta a face ceva atunci cand nu te vede nimeni.

| Artemis94 a răspuns:

Cand esti liber (la propriu si la figurat) poti fi tu insuti.