| DorelSudoru a întrebat:

Retelele de socializare un lucru daunator sau benefic?

9 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Vin de undeva de unde nu existau asa ceva, de fapt de abia daca exista retea electrica acolo.Pot spune deci cu mina pe inima ca exista de 1000 de ori mai multa liniste care iti cofera mult dorita regasire cu tine insuti(a).

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Daca ai grija sa nu devina daunatoare, sunt ok.

| Skylar a răspuns:

Socializarea se face fata in fata, asta se cheama corespondenta

| Bogdanux a răspuns:

Sunt benefice in cazul in care sunt utilizate cu cap, cu un scop bine determinat.Pot fi numite daunatoare doar cand sunt folosite de cocalari, pitzipoance si alte specii ce cauta atentie si fluieraturi virtuale.

Daca facem o statistica (doar in Romania), prima data a fost la moda Hi5-ul, acum e Facebook-ul si Twitter-ul.Ce va urma oare, Myspace-ul?

| Dean1996 a răspuns:

Ambele.Este si benefic si daunator.Retele de socializare mi se par un mijloace de a cunoaste oamenii noi,prietenii.Pot deveni daunatoare daca exagerezi,adica nici sa stai cu zilele continuu nemancat,si sa nu mai iesi din casa,totul este okay daca nu dauneaza,si tot ce e mult dauneaza.Ce pot sa zic, eu am facebook, HI5[dar nu mai stau pe el ca s-a umplut de piti si cocalari aproapestraight face],deci iti dai seamalaughing.Mie mi se par in regula,adica cunosti oamenii, diversi oamenii mai bine zis, si la un moment dat te si atasezi de uni.Cred ca orice e posibil.

| Whiff a răspuns:

La inceput - benefic...cand devii obsedat - daunator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Retelele astea ori sunt inutile si plictisitoare, ori creaza dependenta. Ambele variante imi par negative.

| stephanny a răspuns:

Aici sunt si avantaje si dezavantaje. dezavantajele sunt pierderea timpului, anumite escrocherii asta in cazul copilelor care ajung in diverse ipostaze etc. avantaje iti poti regasi anumiti prieteni, iti poti face unii noi, poti afla diverse informatii, etc.acum depinde cum sta balanta celor doua lucruri si cat de subiectiv privesti problema.

| Michelle_5174 a răspuns:

Utilizate inteligent sunt benefice, insa utilizate in prostie sunt daunatoare