| SaveTheNature a întrebat:

Romanii blonzi cu ochi albastri ce origini au?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacice!
In general popoarele nordice (nu strict scandinave) au aceste trasaturi. Uita-te la rusi sau germani. Si dacii erau asa dar, prin metisarea cu prea multele popoare care au dat peste noi venind din extremul orient sau sud, am capatat o multime de "culori".

33 răspunsuri:
| Romanian a răspuns:

Nu stiu daca imi aduc aminte bine, dar am citit mai demult un raport stiintifc conform caruia persoanele cu ochi albastri au un stramos comun ce a trait la malul Marii Negre.

| 220V a răspuns:

Asa sunt descrisi si dacii in unele scrieri

| M25M a răspuns:

Germanice sau scandinavice, de obicei acestia au caracateristicile mentionate.

| Delicacy a răspuns:

Hitler considera că astfel de oameni fac parte din rasa superioară.Ei provin de prin părţile nordice.

| CeaCuMasca a răspuns (pentru Delicacy):

Tu,dacă nu mă înșel, ești blondă și ai ochii albaștri.Interesant mod de a te lăuda indirect laughing!

| Delicacy a răspuns (pentru CeaCuMasca):

De fapt, am ochii verzi.

| CeaCuMasca a răspuns (pentru Delicacy):

Atunci,my bad.

| Delicacy a răspuns (pentru CeaCuMasca):

Dap,ca întotdeauna de altfel.

| CeaCuMasca a răspuns (pentru Delicacy):

La ce te referi când spui asta?

| Delicacy a răspuns (pentru CeaCuMasca):

La faptul că greşeşti când spui anumite lucruri despre persoanele pe care nici măcar nu le cunoşti cu adevărat.Şi nu mă refer numai la mine.

| CeaCuMasca a răspuns (pentru Delicacy):

Ai și vreun exemplu? Nu mie se pare că ceea ce am spus despre tine poate fi spus doar în cazul în care te cunosc.Am presupus că facebook-ul de pe pagina ta era al tău, cum probabil și e, e chiar atât de greșit?

| Delicacy a răspuns (pentru CeaCuMasca):

Ai presupus că vreau să mă laud în mod indirect, fără ca măcar să te uiţi cu atenţie la detalii(culoarea ochilor mei). Dacă m-ai fi cunoscut ca persoană, nu ai fi spus asta.

| Downfall a răspuns (pentru Delicacy):

Hitler considera multe, dar niciunele adevărate... Inteligenţa nu ţine cont de culoarea părului şi a ochilor.

| Delicacy a răspuns (pentru Downfall):

Asta e adevărat, dar tot am o admiraţie pentru omul acela.

| CeaCuMasca a răspuns (pentru Delicacy):

Cred că ai perceput greșit ceea ce am vrut a fi o remarcă neserioasă.Zău acum,cine se laudă pe sine la modul serios,folosind un principiu de-a dreptul hilar de-al altcuiva? Am crezut că faci diferența dintre glumă și presupunere.Te întreb, din nou, dacă ai vreun exemplu la afirmația de mai sus, cum că eu spun anumite lucruri care nu pot fi deduse corect în mediul virtual, despre diverse persoane.

| Downfall a răspuns (pentru Delicacy):

Admiraţie? E opusul a tot ceea ce reprezenta el. Ceea ce a făcut omul acela e demn de dispreţ, scârbă şi aşa mai departe, dar admiraţie? În niciun caz.
Am citit de curând o carte. Se numeşte "Dicţionar de lagăr" şi e scrisă de unul dintre enorm de puţinii supravieţuitori al holocaustului, Oliver Lustig. Ce am citit în cartea aceasta m-a şocat. Ce ştiam eu că s-a întâmplat erau doar informaţii "de suprafaţă", dar când cuvintele sunt rostite de o persoană care a trecut prin tot acel calvar, care a văzut moartea cu ochii, e cu totul altceva. Toate acele detalii, despre tot ceea ce au făcut acele bestii (nu-i pot numi oameni, nici dacă aş vrea) pur şi simplu sunt cutremurătoare. Citeşte-o. Să vedem câtă admiraţie ai pentru Hitler după...

| Delicacy a răspuns (pentru CeaCuMasca):

Citeşte-ţi cu atenţie majoritatea răspunsurilor tale şi o să-ţi dai seama la ce anume mă refer.

| Delicacy a răspuns (pentru Downfall):

O să o citesc, dacă şi tu vei citi lucrarea lui Hitler "Mein Kampf".

| Downfall a răspuns (pentru Delicacy):

O voi citi, de ce nu? Dar sunt sigură că nu-mi va schimba părerea în bine despre Hitler. Nu după ce am citit despre toate bestialităţile, toată suferinţa, durerea... toată moartea (fizică sau psihică) pe care a creat-o cât timp a condus. Toate astea pentru ce? Pentru a crea o aşa-zisă "armată" de "supraoameni" care să domine lumea şi înlăturând tot ce e "inferior"? Fiinţele acestea au depăşit graniţa de "om", intrând în categoria de "bestie". Părerea mea, evident, dar citeşte cartea pe care am menţionat-o mai sus, şi de altfel mai sunt multe altele care vorbesc despre acelaşi subiect. Mă îndoiesc că te va lăsa rece, că vei trece printre rânduri aşa pur şi simplu fără să simţi absolut nimic.

| CeaCuMasca a răspuns (pentru Delicacy):

Trag niște concluzii pe care le-aș avea și după ce aș cunoaște persoana, pentru că cineva care are greșeli nasoale gramaticale, care întreabă cum poate să cucerească toți tipii prin metode miraculoase, care cerșește like-uri/funde nu pare chiar demnă de o analiză mai atentă, care mai mult ca sigur nu ar desființa prima impresie.Sunt pur și simplu întrebari idioate, puse de niște persoane care mă irită. Tind să cred că astea-s comentariile la care te referi, plus cel adresat ție, pe care evident l-ai perceput eronat.

| Delicacy a răspuns (pentru Downfall):

Bine,mulţumesc pentru recomandare.

| Delicacy a răspuns (pentru CeaCuMasca):

Atunci îmi cer scuze că te-am înţeles greşit.

| Alsodrfegnha a răspuns (pentru Downfall):

Ma', sa nu uitam totusi ca tot ce a facut omul ala a fost facut pe cale legala, in acea vreme, oricat de patetic ar suna asta.

| sabin89 a răspuns (pentru Alsodrfegnha):

Incep sa apara neo-nazisti si pe TPU?

| Alsodrfegnha a răspuns (pentru sabin89):

Da. Vrei sa-ti trimit o poza cu mine facand salutul nazist?

| sabin89 a răspuns (pentru Alsodrfegnha):

Sa ma mai gandesc.

| Alsodrfegnha a răspuns (pentru sabin89):

Pana te gandesti tu, dragul meu, eu voi fi creat deja noua armata nazista. Fac chestiile destul de repede in general thinking

| sabin89 a răspuns (pentru Alsodrfegnha):

Deci vei fi un fel de fuhrer? Hm! Femeia fuhrer, suna cam nu stiu cum. Dar, in fine. Si vei marsalui impotriva ungurilor? sau a rusilor? Pe care ai pica?

| Alsodrfegnha a răspuns (pentru sabin89):

Ghici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mama a fost bulgaroaica iar tata din senegal ce origine crezi ca am? Sunt blond cu ochii albastrii in ciuda faptului ca tatal meu a fost un colorat

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Trasaturile se transmit si de la bunici, strabunici, nu numai de la parinti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru funda.