| juniper a întrebat:

S-a descoperit secretul vietii lungi. Ati aflat care este?

10 răspunsuri:
| juniper explică:

Gata nu mai merg la scoala

| hândel a răspuns:

Eu stiu ca incetinirea timpului este relativa vitezei (demonstrat) si cum actiunile biologice ale corpului sunt conditionate de variul timpului as spune ca la o viteza apropiata de viteza luminii, timpul ar incetini si odata cu el si actiunile biologice ale corpurilor. Se spune ca daca am fi intr-o nava spatiala cu viteza ideala, timpul s-ar opri pentru. noi. Dar asta nu-nseamna ca si corpul nostru ar inceta sa-si indeplineasca functiile si am inceta orice rationament si am fi un corp fara viata aflat in viteza?! Asta ma face sa cred ca timpul ar avea o viteza si cu cat ajungem s-o egalam, cu atat ne apropiem de incetarea existentei noastre ca fiinte. Oricum, pana sa dezvoltam/inventam asemenea propulsoare, vom descoperi reteta biologica de prelungire a vietii, probabil.

| lia a răspuns:

Secretul unei vieti mai lungi este sa traiesti intr-o tara mei evoluata decat Romania, care ar putea sa iti aduca o mai buna stabilitate financiara. Nu pot spune ca bani iti aduc fericirea, in schimb, pot spune ca te ajuta sa duci o viata cu mai putine griji.

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Un pastor de capre din Ucraina, care a atins venerabila vârsta de 116 ani, sustine ca a ajuns sa traiasca atât de mult pentru ca nu a facut niciodata sex... cu o femeie.

Batrânul a mentionat ca a fost la scoala doar de doua ori, cu un scop precis: acela de a învata sa-si scrie numele. "Cu cât stii mai putine, cu atât traiesti mai mult. Ignoranta e secretul unei vieti lungi si fericite", a adaugat pastorul.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Uimeste-ma...laughing

| Luiza_4305 a răspuns:

Credinta in Dumnezeu, iti prelungeste viata pana la eternitate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu l-am descoperit de mult timp.deja m-am gandit sa il impart cu o anumita persoana, se stie ea. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu_enigma, chiar iti place atat de mult lumea in care traiesti si tot ce vezi in jurul tau, incat sa iti doresti prelungiri? Si sa mai tragi si pe altii dupa tine?thinkingphbbbbt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@dora-lumea in care traim, nu conteaza chiar atat de mult.importanta este persoana alaturi de care impartasesti bucuriile si tristetile vietii.de aceea am hotarat sa impart acel secret si cu cealalta persoana, sa ne bucuram o vesnicie unul de celalalt si impreuna de viata.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu_enigma, bucura-te sanatos daca asta e ceea ce-ti doresti! Iti doresc asta, doar ca te contrazic la faza "lumea in care traim nu conteaza chiar atat de mult". De fapt te contrazici singur daca ma gandesc bine. Daca nu ar conta, nu ai fi atat de revoltat si indignat de ceea ce vezi si traiesti.Sa zicem ca ai persoana pe care ti-o doresti alaturi, restul chiar nu conteaza? A...nu atat de mult.