| Irina_Spanu_1989 a întrebat:

Este bine sau nu sa detinem secretul aparitiei vietii? De ce da sau nu?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Aparitia vietii pe planeta noastra este explicata intr-un mod extrem de simplu si primitiv de catre biserica/religie si intr-un mod foarte complex si extrem de complicat de catre oamenii de stiinta, cercetatori care studiaza genetica, antropologia, etc. Omul modern incearca din rasputeri sa detina adevaratul "secret" in contradictie cu tagma preoteasca care incearca din rasputeri sa perpetueze niste basme absolut aberante. big grin

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Este bine sa ai o drujba?

Răspuns utilizator avertizat
| 0Alexander0 a răspuns:

Sigur nu e bine sa ne limitam curiozitatea si dorinta de cunoastere. Nu stim factorul care a dus la aparitia vietii, dar deocamdata stiinta ne ofera cele mai bune raspunsuri, si sunt sigur ca pe viitor vom afla tot mai multe.