| alexSMK44 a întrebat:

Sal TPU.Azi am visat ca sunt omorat intr-una de un sarpe urias si inainte de a ma trezi am visat ca eu l-am omorat pe el.Ce ar putea sa insemne asta?

Răspuns Câştigător
| xSm0kEr a răspuns:

Ei bine, visele in mare parte sunt afectate de stările emoționale pe care le ai inainte de a dormi și desigur, de ce anume ai făcut inainte să dormi. Visul e de fapt imaginația care ți-o provoacă creierul și stările pe care le ai. Faptul că ai visat un șarpe, poate are referință la ceva ce ți s-a întâmplat recent. De obicei visurile sunt de fapt o psihologie inversă a lucrurilor reale. Probabilitatea de a se intâmpla sunt mici dar in cazul tău cam asta s-a intâmplat. Într-un vis, ești doar tu. Tu controlezi visul, faci ce vrei cu el. Persoanele care sunt in vis, animalele etc sunt de fapt doar personalități a ființei tale. Gândește-te puțin. Dacă te-a omorât șarpele, care erau șansele ca după să-l fii omorât tu pe el?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un vis inițiatic.
Nu intamplator in Biblie sarpele apare chiar la inceput.

| Nonameagain a răspuns:

Nu inseamna nimic. Probabil te sufocai in somn. Dar te-ai trezit si ai "omorit sarpele".

| napoleon16 a răspuns:

Sal uita-te la dictionarul viselor poate gasesti explicatia acolo! Sper ca am ajutat! funda?

| NecroIonutz a răspuns:

Inseamna ca un prieten va incerca sa te tradeze dar la final tu vei triumfa happy

| xSm0kEr a răspuns:

Nu inseamnă nimic. Visele pot fi afectate de stările emoționale pe care le ai, sau de anumite chestii pe care le-ai făcut recent. Să-ți zic ceva. Visurile sunt de fapt o realitate pararelă a lumii reale. Adică bănuiesc că ai avut unele vise în care ai făcut ceva, iar in realitate nu s-a întâmplat și totuși era posibil și invers. Asta e psihologia inversă. Dacă ai realizat, tu ai fost omorât de șarpe in vis iar după tu l-ai omorât pe el. Logic asta e imposibil dar in visele tale tu ești Dumnezeu, tu le controlezi cum vrei tu. Nu știu dacă știai dar toate fințele care apar intr-un vis sunt de fapt tu, fiecare având o altă personlitate ( Animal, in cazul tău, un prieten, o iubită, o fată, un băiat. etc ). Deci, practic, tu te-ai sinucis laughing. Glumesc. Nu prea-mi pot da seama ce inseamnă, dar are legătură cu ce ți se va întâmpla in viitor.