| b06dan1x7 a întrebat:

vreau sa stiu daca in interiorul unei nave cosmice, in conditii de imponderabilitate, incalzirea aerului din cabina cosmonautilor sau a apei din un vas se poate face prin convectie. daca nu justificati de ce...

FFFFUUUUUUUUUUNNNNNDDDD@@@@@@ si VOT...

Răspuns Câştigător
| Labirinth a răspuns:

In stare de imponderabilitate NU se formeaza curenti de convectie.
Ca o completare, iti spun ca nici macar un bat de chibrit nu poate continua sa arda dupa aprindere, exact din aceeasi cauza.

2 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Nu are logică întrebarea

| xXxBaiatuFiNxXx a răspuns:

Nu se poate asa ceva