| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un creion de ochi, dar cum imi dau seama daca poate fi aplicat si pe interiorul ochiului, adica pe linia apei? Pe el scrie ca este creion de contur

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Orice creion de ochi poate fi aplicat acolo

| Lostlyric a răspuns:

Orice creion contur pentru ochi poate fi aplicat pe linia apei, insa mare atentie sa fie un creion foarte cremos. Ii faci testul pe mana si daca adera usor, inseamna ca e bun. Pentru ca altfel poti avea surpriza sa fie prea aspru (mai ales cele foarte ieftine) si atunci iti vei scoate ochii. :)
Uite, pe linia apei eu folosesc asta (care tine si o noapte sau o zi intreaga, o aplic cu pensula si un tub te poate tine si un an si, poate fi aplicat si ca tus). Nu are reactii adverse. Nu iti irita ochii.

http://www.makeup-shop.ro/......ek-ink-pot

| dragodana a răspuns:

Salut! Trebuie sa scrie pe el kajal.Din punctul meu de vedere, creionul kajal este mai bun decat creionul khol.
Ca exemplu:am folosit Maybelline Collosal Kajal si Essence Longlasting.Astea sunt cele mai bune care le-am folosit.

| anonim_4396 explică (pentru dragodana):

Eu mi-am luat creion Kohl, sper ca e bine. Are aplicator cremos, pare a fi bun si acesta