| Edyjuhguhg a întrebat:

Salut, am o problema, am vazut o stire ca pe 29 aprilie trece nu stiu ce asteroid pe langa pamant si sunt sanse sa fie lovit. Mi-e frica, multi spun ca e fake asta cred si eu dar pana nu trece data aia nu pot sa ma linistesc... ajutor

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti fie frica, ca de loveste asteroidul intr-o secunda esti mort, nici nu apuci sa deschizi iochii, ca esti deja dus.

La momentul asta, unicul lucru de care trebuei sa-ti fie frica, este de coronavirus, ca de asta ai toate sansele sa mori, daca te infectezi sau sa-ti infectezi parintii si bunicii, care nu au nici o sansa, decat sa moara.

7 răspunsuri:
| Andrei200202 a răspuns:

Nu mai crede tot ce citești, am văzut si eu o prostie de articol care era parțial adevărat dar unele lucruri erau umflate cu nesimțire. Stai liniștit, că nu vine niciun asteroid peste noi. Știrile care spun că există riscul de a ne lovi o fac pentru a stârni panica, ca sa fii cu ochii pe știrile lor ca sa facă și ei un ban de pe seama proștilor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O dată la 500 de milioane de ani sau cam, așa ceva există șanse din astea. Pe lângă, asta înseamnă totuși la distanță enormă. Tot așa este o foarte mică șansă să te lovească un meteorit care cade pe pământ ( o doamnă a pățit totuși asta, o găsești pe You Tube). să te lovească un trăznet, să dea peste tine o mașină pe trotuar. N-ai tu norocul ăsta să te ciocnești cu asteroidul.

| morfeo a răspuns:

Stai linistit, chiar daca nu murim de asteroid o sa murim de virus

| anonimg a răspuns:

Pai ori va fi lovit pamantul, ori nu va fi lovit. Deci pamantul este plin de oameni care vorbesc de la ei.
Avem nevoie de surse sigure: adica avem nevoie sa ascultam de astronomi in cazul acesta, si nu de astrologi sau de copii care s-au plictisit stand in casa.
Informatiile de pe internet nu sunt decat 10% sigure. Restul sunt fake si umplutura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cum a inceput anul sa mai vina si asteroidul nu m-as mira laughing linistete-te ca daca vine cred ca omoara si virusul laughing)

| Adry05 a răspuns:

ăștia și în perioada de pandemie să găsesc să mai scoată fake news de genu?! laughing) de parcă n-ar fi deja populația extra depresivă și îngrijorată. incredibil cât de infecți pot să fie jurnaliștii ăștia.

| Andrei200202 a răspuns (pentru Adry05):

Antena 3, ce sa le ceri