| Justmeandmysmile a întrebat:

Help! Nu ma pot calma! Maine ies in oras cu un tip cu care vorbesc de vreo luna si cu care ma inteleg bine.Dar sunt extrem de ingrijorata din mai multe motive:
1.Sunt complexata rau de aspectul meu.Nu-mi place fata mea (plus ca eu nu ma dau cu kg de fond de ten si machiaj) fiindca am urme de la zambet. Corpul desi am slabit 12 kg (la 1.61 am ajuns de la 68 la 56 din aprilie-mai pana acum, am 16 ani) ca am coapsele mai mari ca asa are familia tatalui meu si mostenesc acelasi aspect.Mi-e frica, ca n-o sa-i placa de mine desi m-a mai vazut de 2 ori, dar o data a fost la balul bobocilor de la cei de a 9-a.
2.Mi-e ca o sa dau de fitoasele de la filologie daca mergem in vreun local de pe centrul vechi si ele comenteaza si vor face misto ca ce caut eu cu ala, ca-s urata pe langa el, ca nu-l merit(o sa rada) etc...
3.El e opusul meu, e mega-popular, tupeist (eu-s mega timida) inconjurat de fete de 10 ori mai frumoase (cel putin eu ma vad mereu urata) si experimentat. Ma simt ca si cum nu-l merit.Si n-am mai avut pana acum un prieten si nu stiu sa sarut si nu stiu daca sa-i spun asta daca la un moment dat nu zic neaparat maine, imi va cere sa fiu iubita lui.
Ce ma fac! Ofer fundita! Am nevoie de ajutor

Răspuns Câştigător
| Against a răspuns:

Daca te-a mai vazut,cred ca stie cum arati,si sunt oarecum sigura,ca baietii asta observa prima oara,aspectul fizic,iar daca nu te-a ignorat pana acum sau nu ti-a dat semene ca nu ii place,e ok. Ai incredere in tine,el te place asa cum esti.

Depre fetele de la filologie, daca te intalnesti cu elenu poti face altceva decat sa le ocolesti,sau sa le zambesti dragut cand iti comenteaza si sa mergi mai departe. Sau ati putea iesi intr-un alt loc,unde stii ca ele nu merg.

Daca e opusul tau,e clar ca te place, pentru ca s-a saturat de "fitoase", asa ca incearca sa ramai la fel, doar cu mai multa incredere, si asa fii sigura ca va fi totally in love with you. Iar despre sarut, nu te mai stresa, si in niciun caz sa nu fii incordata in momentul de fata...lasa`l sa iti arate cum se facehee hee. Good luck

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce apreciaza baietii mult si da si bine? Increderea in sine!
Asa ca lasa tampeniile ca aia nu e la locul ei, aia nu e ok!
Te place pentru cine esti si fi sigura ca nu o sa te placa pentru cine vrei sa fi.
Daca vrea sa te sarute nu va grabiti, oricum primul sarut de regula e mai stangaci ca nu va cunoasteti da nu va opriti la unu daca nu e " perfect ".

| DonMecanico a răspuns:

Centrul Vechi? esti din buc tongue, daca vrei sa ramane amici si sa ne cunoastem mai bine si daca e sa ' esuezi ' cu actualul care vorbesti in prezent, da-mi add la matrix_cs15 :*, sunt de o seama cu tine happy

| Sarai a răspuns:

Ai incredere in tine! happy Asta e primul pas. Daca esti sigura pe tine si u-i vei arata aceste complexe el te va percepe ca pe o fata degajata si spontana ( ceea ce e bine ). Succes! happy

| andreea49 a răspuns:

Nici eu nu ma machiez, asta e cine te place te place si asa cum esti, nu trebuie neaparat sa fii machiata, ca sa fii frumoasa. Si daca nu vrei sa te intalnesti cu cineva care te`ar putea face sa te simti prost, puteti merge altundeva...Si eu am tot 16 ani si n-am avut pana acum niciun prieten. Incearca sa fii in pielea ta. Succes!

| ImHere a răspuns:

Hmm, mergeti undeva unde e mai retras...

| AlexAtanasiu a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa fii sigura pe tine si sa nu arati ca ai emotii deoarece asta strica tot mereu

| dudeman13 a răspuns:

1. la 1.62 si 56 mi se pare ok, iar daca el tea mai vazut si tea invitat in oras inseamna ca i se pare ca arati ok/ii placi
2. ducetiva la mall, pe la vreo cafenea sau la un film, daca iti e frica sa nu dai de "fitoase" din centru
3. si ce? opusi se atrag, daca te place, nu o sa mai stea cu fetele alea si o sa petreaca timp cu tine, numai ca si tu trebuie sa ai mai mult tupeu, la cum scrii pot sa cred ca nici nu o sa li vrei sa il saruti, fii si tu mai slutty

asta a fost parerea mea (baiat 14 ani)

| iona19 a răspuns:

Hey fi tu insusi si totul va fi bine, nu te gandi la nimic.si eu sunt ca tine:timida urasc fitele, iar cand sunt nevoita sa ies cu un baiat sunt linistita si totul decurge frumos.happy

| Aliceee98 a răspuns:

1.Eu zic ca arati foarte bine si daca te-a mai vazut si te-a si invitat in oras inseamna ca te place.
2.Nu-ti fie teama, nu trebuie sa bagi in seama toate fitele, unele devin geloase si vor sa iasa in evidenta.
3.Cu sarutul...La inceput o sa ai emotii, dar dupa aceea te obisnuiesc si o sa-ti placa.
Sper ca te-am ajutat.
Fundaa?puppy dog eyes

| MrBoogie a răspuns:

Pana la urma ce ai facut? Ai mai iesit?