| Andrei200202 a întrebat:

Ia citiți știre de la antena 3:

"Un asteroid, denumit 3200 Phaethon, va trece foarte aproape de Pâmânt chiar înainte de Crăciun, atrag atenția specialiștii.

Evenimentul va avea loc în data de 17 decembrie, iar asteroidul, despre care specialiștii de la NASA afirmă că este „destul de periculos", va trece pe lângă Pământ la o distanță de 10 kilometri, potrivit dailymail.co.uk.

Cu o lățime de cinci kilometri, asteroidul este aproximativ jumătate din dimensiunea asteroidului Chicxulub, cel care a dus la dispariția dinozaurilor.

Asteroidul a fost numit după zeul grec Phaethon, despre care legendele spun că aproape că a distrus Pământul."

Cineva nu trebuie sa ia atitudine pentru știrile astea menite să inducă neliniște in populatie?
O sa treaca la 10 km de pământ, auzi la ei.

6 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Daca in viata mea as fi crezut tot ceea ce am citit sau am auzit de mult timp as fi la spitalul de psihiatrie.

| Andrei200202 explică:

Intre timp pe wikipedia, despre acest asteroid:
"Phaethon se va apropia relativ foarte mult de Terra la 14 decembrie 2093, trecând la mai puțin de 0, 0194 u.a., adică la 2, 9 milioane de kilometri (2, 9 gigametri)"
Nu mai zic ca astia o zis ca de crăciun, nici nu s au referit la care.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei200202):

Daca asculti stirile de pe antene, ce mai vrei laughing

| Andrei200202 explică (pentru anonim_4396):

Doar m-am uitat involuntar peste știre, normal că nu cred ce scrie acolo dar sunt unii care fac asta

| Andrei200202 explică:

Te ai trezit printeso?

| Andrei200202 explică:

Cum e in beci nebunule?