| gabrielutza10 a întrebat:

am si eu nevoie de un sfta fiindca nu ma mai descurc. vara trecuta am fost la cursuri de inot si bineinteles ca aveam un profesor. dupa cateva sedinte proful mi-a facut avansuri in vestiar si putea sa se ajunga la ceva mai grav fiindca eu m.am blocat si nu mai puteam sa vorbesc sau sa reactionez.dar din fericire la un moment dat am realizat si am reusit sa fac doar niste gesturi dar fara vorbe si am scapat de el. pana acum cateva zile nu am vorbit cu nimeni despre asta, dar am inceput sa am cosmaruri in care sunt violata si am visat de vreo 3 ori momentul cu proful din vestiar. prima data am vorbit cu un psiholog care m-a incurajat sa ii spun si mamei, dar pe urma nu am mai fost la el. problema e ca tata nu stie si nu stiu ce sa fac: sa ii spun sau nu? oricum mi-e frica de reactia lui fiindca el este cel dur... voi ce ziceti? va rog ajutati-me fiindca sunt la pamant cu moralul si pe langa tata, cum as putea trece peste?

Răspuns Câştigător
| purplestar9494 a răspuns:

Draga mea tatal tau ar avea de ce sa reactioneze dur cu tine pentru ca nu este vina ta tu nu ai facut absolut nimic gresit.Subconstientul tau se gandeste la asta ca sa ai mintea impacata ar trebui sa discuti cu mama ta despre asta si eventual sa raportezi si in locul unde ai luat cursuri despre avansurile profesorului pentru ca daca a facut asa o data o va face si a doua oara si tot asa.Tu incearca sa nu te mai stresezi din cauza asta nu s-a intamplat nimic rau si mai ales nu este vina ta ca profesorul este un pervers si face avansuri elevilor sai!

| gabrielutza10 explică (pentru purplestar9494):

Am uitat sa mentionez. Am 13 ani sad

| purplestar9494 a răspuns (pentru gabrielutza10):

Pai asta este si mai rau esti un copil si daca acel profesor mai profeseaza se poate ajunge la cazuri si mai grave doamne fereste, este o experienta urata prin ce treci dar ti-am spus nu esti vinovata de nimic tu, nu iti fie frica sa vorbesti, daca nu actionezi cumva gandeste-te ca alte fete vor trece prin ce treci tu poate chiar si mai rau

3 răspunsuri:
| Pelin_Stefana_1992 a răspuns:

Nici un parinte nu isi doreste sa ii fie abuzat copilul, deci nu numai ca nu se va supara pe tine, dar te va si ajuta. Spune-i tatalui tau, sau roag-o pe mama ta sa ii spuna. Parintii vor sa isi proteje copii!