| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani, imi place de un baiat de 16 si lui de mine, dar nu stiu, cred ca nu a mai avut pana acum prietena [nu am de gand sa il intreb] si nu stiu cum sa ma port cu el adica cel putin mi-e frica sa nu gresesc cu ceva si de-aia "nu stiu" sa ma port cu el. asa de felul lui ii un baiat dezghetat, dar am vazut ca atunci cand este cu mine este diferit.parca il linistescstraight face ceva sfaturi cum sa ma port?

Răspuns Câştigător
| answer a răspuns:

Parca ai fii la primul iubit tu, de ai pus intrebarea asta; Atata timp cat te porti normal, natural, nu ai de ce sa iti faci probleme; Cand apar astfel de comportamente, sau mai bine zis astfel de schimbari de comportament, sunt 2 situatii: ori tu il faci sa se comporte asa, pentru ca el te place si te respecta, ori, din contra, se simte timorat din cauza ca gandeste din prisma diferentei de varsta dintre voi; ambele cauze pot fii diminuate daca stati cat mai mult timp impreuna, obisnuindu-va in felul asta unul cu altul;

Intrebarea pe care ai pus-o tu aici dovedeste faptul ca si tu ai o parte de timiditate, pentru ca e un singur lucru de facut aici, din partea ta: sa fii naturala!

7 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Sincer o sa zic exact ce gandesc nu imi plac deloc fetele care doresc sa stea cu baieti mai mici! Im fine sigur il intimidezi si de asta nu mai poate sa fie la fel atunci cand este in prezenta tahappy

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Esti mai mare.si este normal cand esti in preajma lui sa fie diferit.ia vb cu el si vezi ce zice.si comporta te normal:*

| andrrei08 a răspuns:

Da, pai sa nu intelegi gresit, da' e tipu de baiat care vrea sa fie un pic dominat, asteapta sa i se spuna ce sa faca si o sa te asculte foarte mult happy Incearca sa fii... "mamoasa" cu el laughing glumeste cu el, cearta-l daca greseste, si rasplateste-l. Avand in vedere ca esti mai mare ca el, se asteapta la un pic de experienta si maturitate din partea ta, nu crezi? In gandul lui o sa fie foarte multumithappy

| Colla a răspuns:

Eu cred ca il linistesti pentru ca te iubeste...adica si eu sunt tipul de baiat dezghetat insa cand vorbesc cu prietena mea parca ma linistesclaughing. Deci nu stiu exact tu poarta'te normal sa nu te considere el ciudata!

| adina_8849 a răspuns:

Daca iti place tipul asa mult diferenta de varsta nu conteaza.si eu am un prieten cu 3 ani si 5 luni mai mic ca mine dar totul e ca intr-o relatie normala iar uneori nici nu-mi dau seama care e mai mic ca varsta dintre noi.lasa sa treaca mai mult timp ca o sa vezi ca totul poate sa decurga ca intr-o relatie cu un tip de varsta ta.lasa totul sa vina de la sine si comportate normal ca nu ai cum sa gresesti daca si el te place.bafta!

| TMI85 a răspuns:

Fi cat mai naturala, comporta-te obisnuit, asa cum ai facut si cu ceilalti iubiti.lasa totul sa vina de la sine, nu forta nimic si nu te mai gandi la astfel de chestii, daca e dezghetat la minte isi va da seama singur ca il placi si va lua el initiativa la un moment dat.doar e baiat, nu? toti fac asta! succes!

| Bibyutsa a răspuns:

E cam micut pentru tine, desi se spune ca dragostea nu are varsta. Acum, depinde de personalitatea lui, sau de comportamentul lui. Cred ca daca e timid ar trebui sa vorbesti cu el lucruri care te pasioneaza sau sa il intrebi despre el, probabil ati putea avea multe lucruri in comun. Totul depinde de voi! Asta este doar parerea mea, tu poti sa te porti natural cu el! Nu sunt Dr. Love, dar sper sa iasa ceva happy.