| Darius2019 a întrebat:

Salut, am observat ca de vreo 4-5 zile e doar luna plina, oare de ce?

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Salut! E normal, in fiecare luna e asa. :P O sapt e luna noua, una primul patrar, una luna plina, una ultimul patrar, asta in mare, ca sunt mai multe faze ale Lunii. http://www.astro-urseanu.ro/fazele_lunii.html

5 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

I observat gresit, luna plina tine doar vreo 2 zile.

| robi1990 a răspuns:

Tu nu te uiti la stiri?laughing luna se apropie de paman si e cu 15 % mai mare si 30% mai stralucitoare

| THCC a răspuns (pentru robi1990):

Cata prostie

| MNQ a răspuns:

Luna

Noua: 27/07/14 01:42
Plina: 10/08/14 21:10
Noua: 25/08/14 17:13

| Overlordspirit a răspuns:

Va rog sa va uitati la prima intrebare din categoria asta sa vrea niste raspunsuri inteligente daca se poate!