| ColoIonut a întrebat:

Am si eu nevoie de o lista cu capitotele la matematica din programa de a 8-a. Se poate si o poza cu cuprinsul unui manual de matematica de clasa a 8-a.
Multumesc.

2 răspunsuri:
| PsyhoChild a răspuns:

Pentru ce-ți trebuie? Dacă treci clasa a 8 a la anul apucate de variante de evaluare nationala, alea te ajuta mai mult decât să inveti lecții la școală

| ColoIonut explică (pentru PsyhoChild):

Stiu, doar ca pot lucra doar problema de geometrie plana, iar la clasa (fie normal sau online) nu se face absolut nimic, iar geometria am invatat-o in proportie de 90% singur. Vreau sa ma apuc de geometria in spatiu si nu stiu in ce ordine sa o iau.
Din cate am inteles de la altii, trebuie sa cunosti geometria in plan foarte bine mai intai ca sa poti sa o inveti pe cea in spatiu, de aceea am lucrat 22 de teste de antrenament in ultima luna.