| E8841942 a întrebat:

Salut aş dori nişte informaţii despre "efectul fluturelui"... Orce informaţie îmi va convine.

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Efectul fluturelui este o idee din teoria haosului, în care se spune că o mică schimbare într-un sistem neliniar poate rezulta în mari schimbări mai târziu.
Cum e şi-n film...

Citeşte aici mai multe :) http://ro.wikipedia.org/wiki/Teoria_haosului#Introducere

4 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Uita-te la filmul "The butterfly effect", cu ocazia asta ii vezi curul lui Ashton Kutcher.

| Shammal a răspuns:

O bataie din aripi a unui fluture intr-o partea a globului provoca un taifun in cealalta parte a pamantului; o mica actiune provoaca un mare eveniment asta se produce printr-un lant de evenimente ce a fost declanast de acea mica actiune; este serios big grin datorita conexiunii care exista intre noi (imagineaza-ti niste rotite ce se intrepatrund, miscarea fiecareia afecteaza intreaga miscare a mecanismului format din toate rotitele) o actiune pe care tu o realizezi afecteaza intreg universul, literalmente (exemplu: datorita actiunii tale, se formeza o anumita galaxie cu anumite proprietati)

| E8841942 explică:

MissBlaHck: Am vizionat filmul mi-a plăcut foarte mult dar am observat că în mai multe filme se spune despre aceste efect şi am crezut că este ceva "serioes"...

sebykutzu:Asta am învăţat la grădiniţă...

| sebykutzu a răspuns:

Zboara cand da din aripi...da mai multe informati mank nu intelegi nimic