| dima1996marius a întrebat:

Salut, as vrea sa citesc si eu o carte buna despre conspiratii secrete, geopolitica... ceva interesant dar sa fie o carte verosimila.imi puteti recomanda ceva?

4 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

@RomanianKnifeKiller - majoritatea teoriilor conspirationiste sunt... teorii... Nu are rost sa fii asa speriat.
@dima1996marius - de ce nu?

http://www.scribd.com/doc/28733439/David-Icke-Secretul-Suprem

Eu doar ti-am dat un link, fara nicio teama. Nu-mi apartine, ai de citit vreo 400 de pagini aproape, pagini care s-ar putea sa iti schimbe viziunea.

De asemena solicit, generos si politicos, o funda :).

| Romanian a răspuns:

Conspiratii secrete? Crezi ca acest subiect poate fi tratat precum niste basme. Daca ai avea putin mai multa minte, ai sti ca aceste subiecte sunt foarte periculoase de discutat oriunde si cu oricine.Crede-ma,am zeci de carti pe care nu le mai gasesti, asa-zisele carti interzise.Dar nu pot sa ti le spun.E prea periculos.Pana si faptul ca ti-am zis asta acum ma expune extraordinar de multCauta pe internet,si,daca ai rabdare, poate, peste 3-4 ani vei incepe sa intelegi despre acest subiect, dar crede-ma, te vei ingrozi cand vei afla ce se planuieste pentru Romania si pentru romani.Pana atunci, tine acest subiect pentru tine, crede-ma ca stiu ce spun.

| DarQueen a răspuns:

Dan Brown - Codul lui DaVinci/Îngeri și demoni/Fortăreața digitală/Conspirația/Simbolul Pierdut.
Ți le recomand! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Memoriile unui agent dublu", scrisa de marele spion Dusko Popov.