| คηĐЯээд a întrebat:

Buna seara TPU!
As vrea sa citesc o carte si nu stiu ce fel.
Imi puteti recomanda una buna?

9 răspunsuri:
| Aliutza a răspuns:

Depinde ce gen iti place. Uite cateva exemple:
- daca iti place genul de carti cu mister, politiste sau chiar thriler, incearca:
"Hotii de frumusete", de Pascal Bruckner
"Joc dublu", de Lisa Scottoline
"Vei fi acolo?", de Guillaume Musso

- daca iti plac cartile de dragoste, incearca orice carte scrisa de Sandra Brown

-daca iti plac cartile care imbina dragostea cu intamplari amuzante, dar si nostalgice, citeste orice carte scrisa de Marc Levy

- daca iti plac romanele de aventura, incearca seria Harry Potter

- daca iti plac romanele de groaza, citeste orice de Stephen King

Lectura placuta!

| lunarwolf a răspuns:

Jane Eyre de Charlotte Bronte. Mie mi-a placut la nebunie! [sunt 2 volume].
Fata cu cercel de perla de Tracy Chevalier.
La rascruce de vanturi de Emily Bronte.

Daca iti plac romane, carti de groaza, poti citi seria Ucenicul Vraciului si cartile Agathei Christie.

Mie mi-a placut si 'Cismgiu & Company'hee hee

Lectura placuta! Funda?hee hee

| coralia_5862 a răspuns:

Hadi fetita munilor... iubesc cartea asta as mai citio de 10 ori pentru ca ma facea sa plang de cele mai multe ori simteam ca sunt acolo cu haidi pe camp, cu caprele s icu bunicul dupa ce am citit cartea l-am convins pe unchiul meu sa imi ia o capra la tarahee hee si am numito fulg-de-nea-balaia-jniti laughing) dupa caprita lui hadi fulf de nea-balia si jniti pentru ca ma uitam mult la copii de la 402 laughing asa si unde eram a fost o carte de care m-am indragostit si chiar daca ai vazut filmul nu e la fel ca cartea crying( te sfatuiesc sa o citesti :*

| ZeePinkStar a răspuns:

Buna :] incearca Scrisoare de dragoste, La rascruce de vanturi, cartile lui Dan Brown, Memoriile unei gheise, Ps. Te iubesc, M-am horatat sa devin prost, Adela, Lorelei :]

| MissL a răspuns:

Mie imi place SF'ul si am citit toata seria Twilight de Stephanie Mayer... am visat cu personajele cam 3 saptamani. creeaza dependenta
sau ce mi-a mai placut ft mult a fost Memoriile unei gheise, merita cititawinking sau daca vrei ceva de dragoste, incearca Maitrey de M. Eliade, e si literatura romana big grin mie mi-a placut happy

| Alecsa_5947 a răspuns:

Pai.ultima carte citita de mine a fost"Invitatie la vals".e super cartea.mentionez ca e de dragostelove struck

| anutza97 a răspuns:

Pai twilight de stephany mayer e super ma rog are 4 carti dar merita citite sunt super dar iti recomand sa nu te uiti la filme inainte ca ti strici entuziasmul;)) sper sa ti placa daca te hotarasti sa le citesti eu le am ter acum o luna si mi s au parut super... daca nu te der dai si u un click http://fripta.com/u.php?user=anutza9711

| Luna_3662 a răspuns:

Memoriile unei gheise - Arthur Golden

| elsky999 a răspuns:

Nu pot sa-ti recomand o carte, ci o intreaga serie! jurnalele vampirilor de l.s. jane smith.sunt extraordinare. sper ca ti-am oferit un sfat bun