| alexsil05 a întrebat:

Salut, ce se intampla cu organismul uman in timpul mortii/dupa moarte?

Răspuns Câştigător
| DariaHàhaa a răspuns:

Eu am auzit ca creierul incepe sa-si aminteasca toate amintirile, ca un vis. Iti recapitulezi viata, intr-un fel. Dupa nu se stie...dar hei, o sa aflii candva

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

In timpul mortii, devine nefunctional, si dupa moarte, se descompune.

| octav005 a răspuns:

Pai intra in putrefractie

| JustBlackNoGrey a răspuns:

Citeste povestea despre Thhe Curious case of Valdemar scris de Edgar Allan Poe

| Kiriio a răspuns:

Pai creierul taie legatura cu inima si inima nu mai transporta sange. E ca si cum ar cadea curentul. Nu se opreste totul instantaneu, ci e un proces de cateva minute. Depinde si de cauza mortii. Exista o carte de Anita Moorjani daca te intereseaza, dar explica mai mult din punct de vedere spiritual.