| TomyBrave2019 a întrebat:

Dati-mi un exemplu de obiect facut din Uraniu si descrierea lui.
Mersi

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Pai poti spune despre blindajul reactiv care este folosit la tancurile Abrams :,, Uraniul prin densitatea sa ridicata, deorece poate absorbi si disipa astfel impactul unor proiectile, este folosit in blindajul frontal al tancurilor M1A1HA si M1A2 Abrams (DU). "

| zilog a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Si daca se ciocnesc doua tancuri iese bomba nucleara sau daca doi tanchisti dau niroc dispare un oras intreg

| TomyBrave2019 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Multumesc

| TomyBrave2019 explică (pentru zilog):

laughing

| doctorandus a răspuns (pentru zilog):

Nu toti izotopii uraniului sunt buni pentru bombe nucleare. Poti avea uraniu cu care sa nu poti face niciodata bombe nucleare.

8 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Uraniul este folosit doar la bombe si barele din centralele nucleare

| TomyBrave2019 explică (pentru zilog):

Mersi

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru zilog):

Poftim,,desteptule". Poate is eu prea prost pentru lumea asta