| Romka a întrebat:

Stie cineva Biblia bine?
Il rog frumos, daca poate sa-mi vorbeasca despre Dumnezeu?
id-ul meu "beef10squad"

14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Exista Dumnezeu.Eu Il cunosc.Am partasie cu El in fiecare zi prin rugaciune.Imi poarta de grija.Ii pasa de mine.Ma iubeste.A dat pe Domnul Isus ca eu sa fiu salvata de iad. Iubesc Cuvantul Lui.Il cunosc suficient de mult pentru a avea siguranta mantuirii.Stiu care este voia lui Dumnezeu pentru noi.Scrie-mi te rog intrebarile tale pe adresa:gicuemanuela3@yahoo.com,,Cine Il cauta pe Dumnezeu cu tot dinadisul, Il va gasi.Ma bucur ca tu Il cauti.Este cea mai importanta alegere pe care o poate face un om in viata aceasta.Fii binecuvantat de Dumnezeu.

| EmaS a răspuns:

Si mie imi spune ca id-ul nu e valid.Scrie-mi te rog tu.

| wales a răspuns:

Dash ti-a dat un sfat bun,daca vrei sa-L cunosti pe Dumnezeu du-te la o biserica unde se vorbeste cuvantul Lui Dumnezeu pe intelesul tuturor,daca ai ceva nelamuriri si vrei o explicatie te pot ajuta in limita timpului disponibil,dar pune intrebarile aici pe TPU, sau o adresa de mail, nu am instalat mess-ul.

| ramona30 a răspuns:

Despre dumnezeu nu iti poate vorbi nimeni pentru ca nu exista. Se presupune ca e tipul ala care te obloga sa lingi icoane, sa stai in genunchi cerandu-ti iertare pentru ceva care nu ai facut, sa stai la coada la moaste si alte basme din astea.

| ramona30 a răspuns:

@Sorin doar pentru ca am emis o idee contrara celei promovate de tine mi-ai dat "stupid"? Sau e doar o mostra de bunatate cre(s)tina si toleranta religioasa?

| MadnessCaffe a răspuns:

Pfoai, Romka de ce vrei ca cineva sa iti povesteasca o poveste de 1000 de pagini in care spune ca sfarsitul e aproape si astia spun ca vin in 2012 si in ziar am citit ca s-a amanat sfarsitul lumii cu 102 ani laughing

| GodBlessYou a răspuns:

Mergi pe o cale profund gresita si este un lucru absolut pueril ce se intampla in sociatatea din mileniumul 3...

| Dash a răspuns:

Du-te la Biserica! Astfel vei auzi despre Dumnezeu.

| Niros19 a răspuns:

Nu asculta aberatile de genul ca Dumnezeu nu exista du-te la o biserica unde poti sa auzi multe lucruri despre Dumnezeu sau chiar poti sa citesti si tu din Biblie

| Niros19 a răspuns:

Ramona eu nu ti-am dat stupid pentru ca nu se merita daca nu crezi nu crezi si gata este viata ta faci ce vrei cu ea o sa ai multe probleme si o sa treci foarte greu peste ele dar in fine te las sa crezi ce vrei

| Costel95 a răspuns:

Daca vrei sa cunosti o persoana nu cred ca ii spui cuiva sa-ti spuna despre persana respectiva, mai degraba ai merge sa faci cunostinta. E adevarat ca vei sti ceva despre persoana aceea din moment ce ti-au spus altii despre ea, dar nu cunosti persoana aceea personal si nu te ajuta cu nimic sa stii despre aceea persoana ceva fara a o cunoaste personal. Asa e si cu Dumnezeu. Daca vrei sa-L cunosti pe Dumnezeu, fa cunostinta cu El. Biblia vorbeste despre Dumnezeu si este Cuvantul lui Dumnezeu, si e unul din cele mai importante lucruri ale crestinului, dar pe Dumnezeu il cunosti pe genunchi. Si id-ul tau nu e valid...mai bine rescrie-l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste biblia.si tot ce prinzi in mana care explica pildele si tot ce e scris in ea.singura trebuie sa calatoresti spre Dumnezeu si el va iesi inaintea ta.asta daca il cauti cu toata inima ta, cu tot cugetul tau si din tot sufletul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi spune ca id-ul tau nu e valid

| iuzarneim a răspuns:

Uite singurul lucru adevarat despre dumnezeu: nu exista