| AvalohAlyn a întrebat:

Poate Dumnezeu sa ne vorbeasca?

Răspuns Câştigător
| Elide a răspuns:

Doar daca vrea și doar dacă ești un om cu har și iubire și să.i respecți poruncile și sa.L urmezi să te rogi la El nu numai când ai suferințe mari în viața dar și când ești fericit și primești ceva deoarece il primești de la El el îți aduce bucurie atunci când oamenii rai te vor urî!

| Meandyou99 a răspuns (pentru Elide):

Nu trebuie sa fi neaparat om cu har si iubire. Eu i-am cerut lui Dumnezeu sa-mi vorbeasca de atatea ori, si de fiecare data m-a ascultat. Si sunt cea mai pacatoasa persoana, si cred ca si cea mai rea. Bro, daca Domnul te iubeste (si sigur te iubeste), daca ii ceri, iti va vorbi! Pentru ca eu cred ca El are un plan mare cu tine! Si are mijloace prin care sa vorbeasca, se numesc prooroci, si, prin Duhul Sfant, el iti transmite mesaje profetice, si te ajuta, iti rezolva cauza, problema, ce vrei tu!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
Dumnezeu vorbeste, prin diferite cai : Vorbeste prin intermediul naturii, respectiv a creatiei Sale, vorbeste prin Biblie, dar omul s-a departat de ea, vorbeste prin Iisus Hristos, dar oamenii ii intorc spatele.

| KiszMy a răspuns:

Nu, pentru că nu are mijloace prin care să vorbească.

| citrixma a răspuns:

Poate mai mult decât atât, ce e cu neputință la om la Dumnezeu e cu putință...

| Miga a răspuns:

Sigur, Dumnezeu ne vorbeste prin intermediul Bibliei. Doar trebuie sa o citim. Ea este ca o scrisoare de la un tata.