| vladv26 a întrebat:

Salut stie cineva cum se poate traduce cuvantul "treadmill". Mai exact propozitia " I am not afraid to die on a treadmill". Ce inseamna? Propozitia e dintr-un videoclip motivational. Pe net scrie ca treadmill inseamna banda de alergare. Nu are sens propozitia cu traducerea asta. Rog sa raspunda doar cei care stiu ce inseamna. Nu dati raspunsuri de pe google translate sau altele Multumes

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treadmill e rampa de alergare din orice sala de gimnastica. Banda de alergat.
I am not afraid to die on a treadmill inseamna ca e foarte pasionat de fitness si ca ar face orice pentru o forma fizica impecabila. Mai colocvial, e in stare sa alerge pana moare!
Sper ca intelegi ce vreau sa zic!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna intr-adevar banda de alergare. Nu ii este frica sa moara pe banda de alergare. Are sens. Nu ii este frica sa moara in timp ce face exercitii fizice. Motivational. Te indeamna sa alergi pe banda pana mori.