| anonim_4396 a întrebat:

Salut stiti careva care e treaba cu nibiru (planeta aia ce se presupune ca va lovi pamantul in 2012) nu cred in asta dar cred ca exista aceasta planeta cine imi da detalii (in romana ca in engleza sunt multe) funda

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Se spune ca este o planeta cu un cerc de rotatie in jurul soarelui de 3600 de ani, si care va lovi pamantul in 2012!
*maiasii au precizat-o in calendarul lor *
desi inteligenta persoanelor care chiar cred in aceste teorii ma atinge direct in buci ...nu pot sa nu le apreciez inventivitatea!
...acum,dupa razboi nuclear,meteroriti,ozn-uri,explozii solare, incalzire globala, si terminarea resurselor.a mai aparut un candidat ...Nibiru!
, ma sfarsitul asta a lumii arata bine,...o sa cumpar bilete in primul rand!
http://stustation.files.wordpress.com/2011/04/endisnearhomersimpson.jpg

2 răspunsuri:
| lazio9 a răspuns:

Daca inca eram ''primitivi'' si nu cunosteam inca cuvantul Nibiru sau a altor planete nu ne faceam atatea griji cuma cu televiziunile astea cu fel si fel de inventii, scenarii, imaginatie il conosti pe Howkins? e un geniu in cosmologie a spus ca extraterestrii niciodata nu ne-au vizitat daca ar fi facut-o vuiau non-stop toate ziarele din intreaga lume parerea mea totul e S.F. poate intr-o zi se va intampla si o ciocnire toti spun ca o sa fie acum deoarece in zilele astea imaginatia noastra e mai bogata ca niciodata

| clodis_3617 a răspuns:

Doar.Dumnezeu.stie.cand.va.fi.sfarsitu.lumiwinking