| alexTPU a întrebat:

am o problema la biologie(profa e rea) a spus ca am copiat si mi-a luat lucrarea credea ca am copiat de la un coleg si a luat-o si pe a lui iar maine a zis ca ne da lucrare din toata materia dar eu nu am copiat poate sa se uite sa vada ca nu am facut-o ce e de facut? Mi se pare nedrept plus ca uni au copiat si nu iq prins iar eu care nu am facut-o crying( ce pot sa fac?

7 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu ai decit sa raspunzi la ce v-a dat profesorul si anume la responsabilitatea celor invatate.Succes.

| ChioruL14 a răspuns:

Daca stateai cu nasul in lucrarea ta, nu cred ca aia era nebuna sa vina la tine cu scheme d-astea. ai tras tu cu ochiul dar nu vrei sa spui. daca asculti sfatul lui MrAngelusn1997, mai rau o s-o enervezi, o sa vezi. ce sa faci...dai lucrare din ce-ti zice si aia e.

| MrAngelus a răspuns:

Spune-i ca de ce te-a luat tocmai pe tine dintre toti care au copiat. Intreab-o de unde are ea dovada ca ai copiat de la colegu tau, trebuia sa te vada.

| κλάους a răspuns:

Ce poti sa faci? Daca nu ai copiat inseamna ca o sa stii, nu? Parerea mea

| alexTPU explică:

Intr-adevar poate m-am uitat dar nu am copiat nimic macar daca o faceam as fi zis

| Bygman a răspuns:

Ce poti face tu este doar sa astepti ziua de maine.Daca nu ai copiat profa va vedea, va analiza si o sa i-ti spuna. Daca situatia devine critica sfatul meu este sa i-ti sustii punctul de vedere cu calm si cu rabdare.Sa stii ca nu trebuie sa te intereseze ce au facut colegii tai, daca au copiat este numai treaba lor.Tu trebuie sa te uiti numai in curtea ta. Succes si ai sa vezi ca va fi bine.

| Delia19 a răspuns:

Mergi si vb cu ea in particular...cand o prinzi in toane bune...si ii spui ca nu ai copiat, incearca sa-i demonstrezi ca stii si ca nu ai copiatwinking