| iull_1544 a întrebat:

Am dat lucrare la Biologie. Am factu totul corect si un coleg de-al meu [ foarte bun la biologie] mi-a spus ca am facut lucrarea de 10. Ora urmatoare ma trezesc ca profa imi da 8. Ok. Poate am gresit ceva dar mai multi colegi care au patit si ei ca si mine, au cerut lucrarile si profa s-a enervat si ne-a dat o alta lucrare la care nu am stiut nimic. Cu diriga nu pot vorbi ca ea le prefera pe alea "cu fiTZe" si mi s-a mai intamplat la lucrari sa il intreb pe profesor de ce mi-a dat nota respectiva si mi-e frica sa nu ma creada nu stiu cum colegii. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| yournameplease a răspuns:

Nu inteleg ceva. De ce profesoara s-a enervat pentru ca i-ai cerut lucrarea? Poate pentru ca probabil ai avut un ton mai ridicat. Din ce mi-ai spus tu am inteles ca nu va da lucrarile la bio. Incearca sa vorbesti cu diriga, chiar daca la ia apararea unora ( prin aceeasi situatie trec si eu, sunt unele care au o gramada de fite si diriga tot cu ele tine ) pentru ca nu are ce sa iti zica de rau. Si colegii nu inteleg de ce sa te creada intr-un fel daca intrebi ceva legat de lucrarea care te priveste? Mai gandeste-te. Nu crezi ca diriga, cat de scorpie ar fi, trebuie sa iti spuna notele sau ce vrei tu sa afli?

2 răspunsuri:
| SabbyNightShadow a răspuns:

Vb cu profa in particular, sau spune-le parintilor tai ce s-a intamplat si sa deiscute ei cu ea.

| iull_1544 explică:

Azi am avut biologie si profa a trecut lucrarile. Mi-a zis ca am luat 8 si am tacut... nu am mai zis nimic pentru un coleg de-al meu tot asa a luat o nota mai mica si i-a cerut lucrarea si a comentat putin la profa [ pe buna dreptate, eu ii comentam mai mult] si profa i-a dat pe langa sasele de pe test inca un 4. In restul timplui e atat de draguta profa... si as zice ca are ceva cu mine dar eu sunt cuminte, nu deranjez ora si raspund cand ma intreaba ceva [ daca stiu, evident]. Ne-am inteles cu celalalt coleg sa ii zicem la diriga maine. o sa vedem ce face ea.