| Boli_Celina_Edina_1985 a întrebat:

Am si eu o intrebare; Cum leg un bec si o priza de la o singura sursa de curent? Multumesc

Răspuns Câştigător
| KronstadtResurrection a răspuns:

Http://s226.photobucket.com/user/JSMachine/media/switch_circuit.jpg.html
In schema, se observa conexiunile becului si ale intrerupatorului. Priza (cea din stanga) se leaga mai simplu: la sursa, firul de impamantare (verde) se leaga cu cel de impamantare, iar celelalte doua (alb si negru) nu mai conteaza care cu care vor fi legate.